خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
6
ایچنا گزارش می دهد ؛

حاجی پور در گفتگو با ایچنا : فیاضی مدرک کارشناسی خود را سال ۷۸ گرفته است / درحال بررسی برنامه وی هستیم

  • 20 آبان 1400 - 11:46
حاجی پور در گفتگو با ایچنا : فیاضی مدرک کارشناسی خود را سال ۷۸ گرفته است / درحال بررسی برنامه وی هستیم
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس : نمایندگان در حال بررسی برنامه های پیشنهادی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش هستند و بزودی گزارش آن در صحن علنی خوانده می شود .

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ با عدم رای اعتماد نمایندگان به حسین باغگلی ، وزارت آموزش و نزدیک به ۳ ماه بدون وزیر و با سرپرستی علیرضا کاظمی به مسیر پر چالش خود ادامه داد . بسیاری معتقد بودند که رئیس جمهور باید هرچه سریعتر وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند تا رفع مشکلات آموزش و پرورش سریعا آغاز شود . بالاخره روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه بود که احمد نادری در جمع خبرنگاران از معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی خبر داد . بر اساس اعلام نادری قرار است برنامه های پیشنهادی و سوابق کاری و تحصیلی وی در کمیسیون‌های تخصصی مجلس به ویژه کمیسیون آموزش مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

در همین رابطه حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با خبرنگار ایچنا گفت : از لحاظ قانونی رئیس جمهور ۳ ماه فرصت داشت تا وزیر پیشنهادی را معرفی نماید . اما برخی نمایندگان و بسیاری از فرهنگیان کشور با توجه به مشکلات بزرگی در سیستم آموزشی وجود داشت نگرانی هایی داشتند و تاکید داشتند که رئیس جمهور باید هرچه سریعتر وزیر را به مجلس معرفی نماید .

وی اظهار داشت : در رسانه ها اسامی مختلفی برای این وزارت خانه مطرح بود ، اما بنا بر اطلاع رئیس جمهور از بین ۵ گزینه پیشنهادی در نهایت به مسعود فیاضی رسید و برنامه ها و سوابق او را نسبت به سایرین کامل تر می دانست .

وی در ادامه گفت : نمایندگان مجلس با معرفی فیاضی بالافاصله جلسه ای را تشکیل دادند و صلاحیت وی را بررسی نمودند .

حاجی پور افزود : در این جلسه صلاحیت، انطباق مدارک، سوابق و برنامه‌های پیشنهادی آموزش و پرورش را مورد رسیدگی قرار دادیم و همچنین در جلسه دیگری مسعود فیاضی با حضور در کمیسیون آموزش برنامه های خود را تشریح کرد . نکته ای که در برخی رسانه ها درباره مدرک وی مطرح شده بود کذب است و او سال ۷۸ مدرک کارشناسی خود را کسب کرده است .

سخنگوی کمیسیون آموزش ادامه داد : با توجه به اینکه مشکلات آموزش و پرورش خیلی زیاد است ، در دولت گذشته این وزارت خانه و جامعه فرهنگی با بی مهری و بی توجهی مواجه بودند و آسیب های زیادی به این وزارت خانه وارد گردید ، این موضوع دغدغه های زیادی را برای نمایندگان ایجاد کرد و قرار شد جلسه دیگری را هم جهت ادامه بررسی برنامه ها  و طرح دغدغه های نمایندگان برگزار نماییم و در نهایت جمع بندی برای ارائه در صحن علنی مجلس آماده گردد .

وی خاطرنشان کرد : برخی رسانه ها در این ماجرا به حواشی همچون فریاد دو دو برخی نمایندگان پرداخته اند ، به این اخبار توجه نکنید ، نظر اصلی نمایندگان پس از برگزاری جلسات در صحن علنی مطرح خواهد شد .

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب