32 هزار کلاس اولی راهی مدارس کرمانشاه شدند

32 هزار دانش‌آموز کلاس اولی در کرمانشاه راهی کلاس‌های درس شدند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

مراسم نمادین زنگ شکوفه‌ها، امروز (31 شهریور) در دبستان “اقبال” کرمانشاه نواخته شد و دانش‌آموزان کلاس اولی راهی کلاس‌های درس شدند.

مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در این مراسم تعداد دانش‌آموزانی که امسال در استان به مدرسه می‌روند را 350 هزار نفر اعلام کرد که 32 هزار نفر از این تعداد کلاس اولی هستند.

وی افزود: 22 هزار دانش آموز پیش دبستانی نیز امسال ورود به مدارس را آغاز می‌کنند که گذراندن این دوره کمک بسزایی به بهبود آموزش این کودکان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اجرای طرح ” مهر کمال، طرح سوال” در مدارس هم همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و عنوان کرد: در قالب این طرح دانش‌آموزان هر سوالی که دارند از والدین یا مربیان خود می‌پرسند و با آگاهی بیشتری وارد مدرسه می‌شوند.

یزدان‌پناه در ادامه با بیان اینکه در استان حدود 1.5 میلیون نفر با دانش‌آموزان در ارتباط هستند و به نوعی جزو خانواده آموزش و پرورش محسوب می‌شوند، خواستار همکاری بیشتر والدین در امور مدرسه و کمک به بهبود تعلیم و تربیت دانش‌آموزان شد.

وی تاکید کرد: از والدین می‌خواهیم در انجمن‌های اولیا و مربیان شرکت کنند و در امور آموزشی، مالی و… در مدارس مشارکت داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین از والدین خواست دانش‌آموزان را در مقطع ابتدایی از کلاس اول تا ششم وادار به حضور در برنامه‌های فوق‌العاده و کلاس‌های خصوصی نکنند و گفت: لازم است زمان کافی برای بازی و تفریح دانش آموزان در نظر گرفته شود.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: والدین نباید از هم اکنون به فکر این باشند که فرزند خود را پزشک و مهندس کنند، بلکه باید اجازه دهند دانش‌آموز در مسیری که استعداد دارد و در آن موفق می‌شود، گام بردارد.

وی همچنین از والدین خواست به هیچ عنوان سراغ کتاب‌های تقویتی و کمک درسی که مدام تبلیغ می‌شود، نروند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ورود هرگونه کتاب کمک آموزشی به مدارس را نیز ممنوع اعلام کرد و افزود: مدارس حق برپایی هیچ برنامه خارج از درسی بجز بازی و شادی که قول آن را دادیم، ندارند.

یزدان‌پناه در ادامه از همکاری معلمان مدارس هم قدردانی کرد و افزود: ستون اصلی آموزش بر عمده معلمان مدرسه است و ما مسئولین واسطه هستیم.

در ادامه علیرضا شهرستانی رییس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز سلام و تبریک آیت‌الله علما امام جمعه کرمانشاه را به دانش آموزان، والدین و مربیان مدارس ابلاغ کرد.

وی گفت: از والدین می‌خواهیم دانش‌آموزان را با عنصر عبادت و نماز پرورش دهند تا در آینده سرباز امام حسین(ع) و امام زمان (عج) باشند.

در پایان این مراسم از “سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کرمانشاه” رونمایی شد./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …