خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

کودکان در شهربازی رباتیک با زندگی فناورانه آشنا می‌شوند

  • 18 آبان 1400 - 19:52
کودکان در شهربازی رباتیک با زندگی فناورانه آشنا می‌شوند
اهمیت ورود درست کودکان به حوزه­ های فناورانه به اندازه­ ای است که فعالان فناور یک شرکت دانش ­بنیان برای این مهم، یک شهربازی هوشمند طراحی کرده­ اند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، «حسین ذبیحی­ خیبری» مدیرعامل شرکت آینده رباتیک سبز آرسام گفت : محصولاتی که ما تولید می­ کنیم تکنولوژی را به زندگی کودکان وارد کرده و سبب می­ شود تا آنها، خیلی زودتر یک زندگی تکنولوژیک را تجربه کنند.

ورود هوش مصنوعی به زندگی کودکان 

این شرکت دانش بنیان، یک شهربازی رباتیک ساخته که یک ربات در راس آن قرار دارد و یک­سری بازی­ های تکنولوژیک را هدایت می­ کند.در این اساب­بازی­ های هوشمند، برای آموزش و سرگرمی­ کودکان، از هوش مصنوعی استفاده شده؛ مثلا گوشی موبایل به ابزاری تعاملی تبدیل و کودک با آن بازی کرده و مراحل پیش می­ رود و گوشی موبایل به قطعات متصل می­ شود.

البته که این بازی مشابه خارجی چندانی ندارد و مهمترین نوع آن آمریکایی است اما امتیازی که نمونه ایرانی در قیاس با نمونه­ های مشابه خارجی دارد آن است که قابلیت کار در هر نوع گوشی را دارد.حال آن ­که نمونه­ های خارجی تنها با آیپد کار می­ کنند.این شرکت با این­ قبیل ابتکارها، موفق به دریافت جایزه یونیسف شده است.

تامین ارزآوری و نیاز بازار داخلی

برای تولید این محصول ایران ساخت که در حال ­حاضر در مراحل نهایی قرار دارد، ۱۰ نفر به­ طور مستقیم مشغول فعالیت هستند که در ادامه و با ورود به بخش بازاریابی و دیگر بخش­ ها، تعداد نفرات شاغل مستقیم و غیرمستقیم، بیشتر می ­شود.

با توجه به اینکه نمونه­ های خارجی مشابه، به دلیل گران بودن وارد نمی ­شوند، این محصول دانش بنیان می ­تواند ضمن تامین بازار داخلی، ارزآوری خوبی از محل صادرات داشته باشد.

ذبیحی در پایان ضمن تشکر از حمایت­های معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری گفت : این معانت برای دانش ­بنیان­ ها، اقدامات بسیار خوبی انجام داده به­ طوری­ که اگر این مجموعه اقدامات نبود، کار واقعا برای تمامی شرکت­ های دانش ­بنیان سخت می­ شد.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب