خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
2
وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهارکرد:

ارتقاء معیشت، منزلت و کرامت معلمان در برنامه جزو اصول راهبردی برنامه من است

  • 18 آبان 1400 - 9:51
ارتقاء معیشت، منزلت و کرامت معلمان در برنامه جزو اصول راهبردی برنامه من است
وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت:حتماً ارتقاء معیشت، منزلت و کرامت معلمان در برنامه جزو اصول راهبردی بسیار مهم است و از سوی دیگر ارتقاء سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در دستور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، روز گذشته مسعود فیاضی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش طی نامه‌ای رسمی ار سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

فیاضی  در خصوص مهمترین راهبردهای اصلی وی برای اداره آموزش و پرورشش گفت: بسط توسعه عدالت آموزشی و ارتقا کیفیت آموزش در تمام ساخت های شش گانه تعلیم و تربیت یکی از راهبردهای اصلی در برنامه های من است. همچنین تمرکز زدایی و توسعه مشارکت، از طریق تقویت تنظیم گری به جای تصدی گری را در برنامه دارم تا برای ایفای نقش ذی نفعان تعلیم و تربیت مثل خانواده ها، معلمان، مدیران منطقه و… بسترهای لازم در تامین محتوا، مدیریت، تامین زیرساخت ها و… مهیا شود.

وی ادامه داد: همچنین یکی از راهبردهای اصلی که پیگیری خواهم کرد هوشمندسازی و استفاده حداکثری از فناوری های نوین در فرایندهای آموزشی، تربیتی، مدیریت و ارزشیابی و نظارت در راستای شفافیت بیشتر خواهد بود ضمن اینکه معتقدم باید به سمت تقویت مهارت های زندگی و شغلی دانش آموزان گام های اساسی برداریم و در آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با آمایش سرزمینی تغییراتی ایجاد کنیم.

گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش همچنین ارتقاءکیفیت نظام تأمین و تربیت منابع انسانی و تقویت دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی و اصلاح ساختارها و فرایندهای اجرایی، اداری و مالی متناسب با سند تحول ‏‬را از دیگر راهبردهای خود برشمرد و گفت: حتماً ارتقاء معیشت، منزلت و کرامت معلمان در برنامه جزو اصول راهبردی بسیار مهم است و از سوی دیگر ارتقاء سلامت جسمی و روحی و فعالیت های پرورشی دانش آموزان در دستور کار خواهد بود. برای همین باید دسترسی و ارتقا بهره وری فضا و تجهیزات آموزشی، پرورشی و خصوصاً ورزشی را تسهیل کنیم.

فیاضی تاکید کرد که توجه ویژه ای در مدیریت خود به دوره پیش دبستانی و ابتدایی خواهد داشت و تلاش خواهد کرد تا با ارتقای جایگاه بین المللی آموزش و پرورش از طریق افزایش کیفیت آموزش، توسعه همکاری های بین المللی و مشارکت ‏فعال، الهام بخش و اثربخش در مجامع جهانی و منطقه‌ای حوزه تعلیم و تربیت باشیم.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب