خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

آمریکا باید برای توقف کشتار کودکان تلاش کند

  • 17 آبان 1400 - 20:20
آمریکا باید برای توقف کشتار کودکان تلاش کند
عضو کنگره آمریکا از کشورش خواست برای توقف کشتار کودکان تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از خبرگزاری فلسطینی “سما”، رشیده طلیب، عضو کنگره آمریکا در صفحه کاربری خود در توییتر به همراه انتشار تصویری از محمد دعدس، کودک ۱۳ ساله فلسطینی که به ضرب گلوله اشغالگران در روستای “دیر الحطب” واقع در شرق نابلس به شهادت رسید، نوشت: باید کشور ما (ایالات متحده) برای توقف کشتار کودکان تلاش کند.

درهمین راستا، سازمان فمنیستی “کود بانک” ضمن اشاره به لزوم توقف جنایت‌های رژیم اشغالگر در حق کودکان فلسطینی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت، محمد دعدس کودک ۱۳ ساله فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران در کرانه باختری به شهادت رسید و تعداد کودکانی که از ابتدای سال جاری میلادی به شهادت رسیدند به دست کم ۸۰ تن رسیده است.

“کود بانک” یک سازمان فمنیستی است که در راستای حمایت از صلح، حقوق بشر و پایان یافتن جنگ‌ها در جهان تلاش می‌کند.

وزارت بهداشت فلسطین روز جمعه اعلام کرد، دعدس، این کودک فلسطینی در تیراندازی سربازان اسرائیلی در روستای دیر الحطب در شرق نابلس واقع در کرانه باختری از ناحیه شکم زخمی شده و به شهادت رسید.

در پی اعتراضات ساکنان شهر نابلس به شهرک‌سازی‌ها در این شهر، درگیری‌های روزانه‌ای میان سربازان اسرائیلی و جوانان فلسطینی شکل می‌گیرند و این درگیری‌ها روزهای جمعه هر هفته شدت بیشتری پیدا می‌کنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب