خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

میزان دز واکسن کرونا برای کودکان در آمریکا

  • 17 آبان 1400 - 13:01
میزان دز واکسن کرونا برای کودکان در آمریکا
دز واکسن کودکان یک سوم دز تایید شده برای نوجوانان بالای 12 سال و افراد بزرگسال است، سوزن آن کوچک‌تر است و در ویال‌های کوچک‌تری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، متخصصان آمریکایی از تهیه دز ضعیف‌تر واکسن فایزر بیونتک برای محاظت از کودکان در مقابل کووید-۱۹ خبر داده‌اند.

اما دریافت این دز به راحتی دریافت واکسن نوجوانان نیست. چرا که نوجوانان همان دز از واکسن را دریافت کردند که بزرگسالان تزریق نموده بودند.

دز واکسن کودکان یک سوم دز تایید شده برای نوجوانان بالای ۱۲ سال و افراد بزرگسال است، سوزن آن کوچک‌تر است و در ویال‌های کوچک‌تری قرار می‌گیرد تا با ویال واکسن بزرگسالان اشتباه گرفته نشود. کودکان هم مانند نوجوانان و بزرگسالان، سه هفته پس از دریافت اولین دز، دومین دز واکسن خود را دریافت می‌کنند.

مسئول پاسخگوی کووید-۱۹ کاخ سفید گفته است در هفته‌ی جاری کودکان در این کشور در بیش از ۲۰،۰۰۰ مرکز از جمله کلینیک‌های خصوصی اطفال، بیمارستان‌های کودکان، داروخانه‌ها و کلینیک های درون مدارس واکسن را دریافت خواند نمود.

اما طی نظر سنجی که از والدین آمریکایی انجام شده است ۶۲.۸ درصد از آن‌ها گفته‌اند پزشک خصوصی خانواده قابل اعتماد‌ترین گزینه برای واکسیناسیون کودکانشان است. تنها ۳۴ از ایشان موافق بوده‌اند که کودک خود را در داروخانه محلی واکسینه کنند و همچنین تنها ۱۴.۸ درصد از والدین گفته‌اند اجازه می‌دهند کودکانشان بدون حضور آن‌ها در مدرسه واکسینه شوند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب