خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

هشدار وزارت کشور به سو استفاده کنندگان از‌کودکان کار

  • 17 آبان 1400 - 12:43
هشدار وزارت کشور به سو استفاده کنندگان از‌کودکان کار
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: با پیمانکاران متخلفی که از کودکان برای جمع‌آوری و تفکیک پسماند استفاده می‌‌کنند، برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، اقدامات شهرداری‌ها برای جلوگیری از تکدی‌گری کودکان اظهار کرد: با توجه به ضرورت حمایت حقوقی و اجتماعی از کودکان در برابر پدیده‌هایی مانند تکدی‌گری و … ، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در کنار سازمان بهزیستی کشور و سازمان اجتماعی، ضمن ابلاغ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان به استانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور، تمامی مدیران مرتبط در سطوح مختلف را موظف کرده تا با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود پیشگیری لازم را از بروز پدیده شوم سوء استفاده از کودکان از جمله در اموری مانند تکدی‌گری، امور خدماتی و عمرانی و زباله‌گردی به‌عمل آورند.

وی ادامه داد: یکی از اشکال ناپسند تحقق این پدیده، بکارگیری کودکان توسط پیمانکاران برای جمع‌آوری و تفکیک پسماند بوده که براساس ابلاغیه مذکور با پیمانکاران متخلف توسط شهرداری‌ها برخورد قانونی صورت پذیرفته و پس از تذکر و اخطار در صورت اصرار بر ادامه فعالیت، لغو و فسخ قرارداد پیمانکاری توسط شهرداری مربوط انجام خواهد شد.

جمالی نژاد افزود: نظارت بر حسن اجرای این ابلاغیه در استان برعهده معاونان عمرانی استانداری‌ها و در سطح ملی برعهده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خواهد بود.

معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد: دولت نیز در حال تدوین سازوکار‌های اجرایی حمایت و توانمندسازی این گروه از کودکان آسیب دیده اجتماعی است، که پس از ابلاغ توسط دستگاه‌های مختلف ازجمله شهرداری‌ها اجرایی خواهد شد.

  • منبع : باشگاه خبرنگاران

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب