خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

اعضای ارشد کلیسای کاتولیک فرانسه به نشانه ندامت از بابت نقش کلیسا در سوءاستفاده از کودکان زانو زدن

  • 16 آبان 1400 - 22:09
اعضای ارشد کلیسای کاتولیک فرانسه به نشانه ندامت از بابت نقش کلیسا در سوءاستفاده از کودکان زانو زدن
گروهی از اعضای ارشد کلیسای کاتولیک فرانسه روز شنبه یک روز بعد از آن که اسقف‌های این کشور مسئولیت کلیسا در قبال چند دهه سوءاستفاده از کودکان را پذیرفتند، به نشانه ندامت در محل کلیسایی در شهر لورد این کشور زانو زدند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، به نقل از روزنامه گاردین، اما برخی از بازماندگان این سواستفاده‌ها و اعضای غیر روحانی حمایت کننده از آنها، گفتند همچنان در انتظار جزئیات غرامت و اجرای اصلاحاتی جامع در کلیسا هستند.

به نوشته گاردین، در محل کلیسا و مقبره آن در شهر لورد فرانسه که یکی از زیارتگاه‌های مسیحیان است، حدود ۱۲۰ نفر از اسقفهای اعظم و اسقفهای عادی و اعضای غیرروحانی کلیسا در مراسم رونمایی از عکسی از مجسمه سردیس یک کودک گریان شرکت داشتند.

این در حالی است که به درخواست قربانیان،‌ روحانیون شرکت کننده در این مراسم لباسهای مذهبی خود را در این مراسم نپوشیدند.

بر اساس این گزارش دیوار محل قرار گیری این عکس قرار است به عنوان یک “مکان یادبود” برای قربانیان معرفی شود. خود این عکس توسط یکی از قربانیان سوءاستفاده‌ها گرفته شده و درد و رنجی که او متحمل شده در متنی قرائت شده از سوی یک بازمانده دیگر شرح داده شد.

در مراسم مذکور که روز شنبه برگزار شد،‌ اوگ دو ووالمون، سخنگوی کنفرانس اسقفهای فرانسه اظهار کرد: ما می‌خواهیم این مکان در شهر لورد را به عنوان اولین شاهد عینی که یادبود خشونت،‌حوادث و حملاتی فراوان است تعیین کنیم.

یک روز قبل از برگزاری این مراسم، اسقف‌های فرانسوی بعد از رای گیری در یک کنفرانس سالانه خود نهایتا به طور رسمی پذیرفتند که کلیسای کاتولیک دارای “مسئولیت اساسی”‌ در  هزاران پرونده سوءاستفاده جنسی از کودکان است.

در یک گزارش مستقل منتشر شده در یک ماه قبل، این سوءاستفاده‌ها که به دهه ۱۹۵۰ باز میگردند و دست کم ۲۱۶۰۰۰ کودک را قربانی ساخته‌اند، شرح داده شده‌اند و این گزارش بیان داشته که این رسوایی مسکوت گذاشته شد.

اریک دو مولن-بوفور، رئیس کنفرانس اسقفهای فرانسه اظهار کرد، این کنفرانس  همچنین تصدیق کرد که کلیسا اجازه داد این سوءاستفاده‌ها  “نظام مند”‌شوند.

ورونیک گارنیه، یک قربانی این سوءاستفاده‌ها اظهار کرد، این مراسم او را تحت تاثیر قرار داده است. او که همکار نزدیک کنفرانس اسقفهای فرانسه بوده بیان کرد: این مهم است که عدالت در قبال قربانیان اجرا شود.

در شهر پاریس نیز ده‌ها نفر که برخی‌شان خود را به عنوان قربانیان سوءاستفاده‌ها معرفی کردند، در خارج از مقر کنفرانس اسقفهای فرانسه تجمع کردند. انتظار می‌رود در آخرین روز این کنفرانس یعنی فردا دوشنبه در خصوص مساله پرداخت غرامت به قربانیان سوءاستفاده‌ها تصمیم گرفته شود.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب