خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

پروژه همکاری ایران و سازمان های بین المللی در محافظت از کودکان در مقابل آسیب‌های اجتماعی موادمخدر

  • 16 آبان 1400 - 12:35
پروژه همکاری ایران و سازمان های بین المللی در محافظت از کودکان در مقابل آسیب‌های اجتماعی موادمخدر
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از تشدید همکاری ستاد با سازمان های بین المللی در پروژه محافظت از کودکان در مقابل آسیب‌های اجتماعی موادمخدر خبر داد و گفت: اهداف پروژه، هیچ‌گونه تداخلی در اهداف برنامه‌های داخلی کشور نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به برگزاری جلسه نهایی پروژه محافظت از کودکان در مقابل آسیب‌های اجتماعی موادمخدر، اظهار داشت: این جلسه در راستای برنامه‌های مشترک ستاد مبارزه با موادمخدر با سازمان‌های بین‌المللی (دفتر مبارزه با مواد و جرم سازمان ملل متحد، دفتر یونیسف و سازمان جهانی بهداشت) و با مشارکت دستگاه های همکار با محوریت اداره کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرایی شد.

وی افزود: تمامی ایرادات و مشکلات پرسشنامه های پروژه به صورت شفاف، به تفکیک و مکتوب از سوی دستگاه ها به دبیرخانه ستاد ارسال تا اصلاحات نهایی انجام شود.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد ادامه داد: بر اساس مصوبات جلسه مقرر شد چارچوب، سطح بندی و ملاحظات لازم از سوی دستگاه های ملی همکار به صورت مکتوب به دبیرخانه ستاد در سه سطح (دستگاهی، کشوری و بین المللی) درحال انجام باشد.

اسماعیلی یادآور شد: تمام ابهامات موجود در شرح وظایف تفکیکی دستگاه‌های ملی، حجم نمونه‌ها، ظرفیت‌ها، جامعه هدف کاملاً (توسط مجریان) مشخص تا همکاری لازم برای اقدامات بعدی از سوی دستگاه های مربوطه انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اثربخشی پروژه، مختص برنامه های مشترک سازمان های بین المللی در حوزه فرهنگی و پیشگیری انجام خواهد شد و اهداف پروژه، هیچ‌گونه تداخلی در اهداف برنامه‌های داخلی کشور نخواهد داشت و صرفاً در راستای برنامه‌های مشترک بین‌المللی و با توافق طرفین، ارزیابی برنامه‌های سازمان های بین الملی مدنظر است.

  • منبع : ایرنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب