خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

تشریح آخرین وضعیت یکپارچه سازی سامانه‌های وزارت آموزش و پرورش

  • 16 آبان 1400 - 10:54
تشریح آخرین وضعیت یکپارچه سازی سامانه‌های وزارت آموزش و پرورش
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش به تشریح آخرین وضعیت یکپارچه سازی سامانه‌های وزارت آموزش و پرورش پرداخت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، محمود حبیبی درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد، به بررسی آخرین وضعیت یکپارچه سازی سامانه های وزارت اموزش و پرورش پرداخت و اظهار کرد: سامانه «سیدا» را در سال گذشته طراحی کرده بودیم که سامانه جامع دانش آموزی بود و شامل زیر سامانه هایی نظیر ثبت نمرات دانش آموزی، مشاهده کارنامه دانش آموزان، عملیات ضمن دوره، مدیریت کلاس بندی دانش آموزان، مدیریت برنامه هفتگی و …. بود.

حبیبی در خصوص طراحی و راه اندازی سیستم جامع مالی گفت: در حال حاضر سیستم جامع مالی و اتوماسیون مالی در تمام استان ها در حال استفاده است، این سیستم شامل اتوماسیون مالی، گزارشات ماده ۲۹، حقوق و دستمزد بازنشستگان و دوسیستم حسابداری مدارس و حقوق و خزانه تحت وب است که دو مورد آخر هنوز هم در فاز استقرار قرار دارند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات افزود: درخصوص سیستم جامع منابع انسانی، فرایندهایی شامل جذب و استخدام در مدارس کشور و مدارس خارج از کشور، حضور و غیاب، بکفا، پروفایل پرسنلی، واحد سازمانی، نقل و انتقالات و ماموریت ها، ارزشیابی کارکنان و انتصابات جزو زیر سیستم های سامانه جامع منابع انسانی است.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در سامانه های یکپارچه سازی از شروع سال تحصیلی، گفت: ثبت نام، کلاس بندی، ابلاغ، حقوق، طراحی فرم های الکترونیکی ارزیابی سوادحرکتی دانش آموز، طراحی گزارشات مدیریتی، رفع مشکلات کاربری، ارتباط داده ایی با شبکه آموزش دانش آموز (شاد)، فراهم کردن وب سرویس ها با سازمان های بیرونی مانند کمیته امداد و … نمونه هایی از فعالیت های انجام شده در سامانه های یکپارچه سازی از شروع سال تحصیلی جدید است.

حبیبی افزود: سامانه پاس، سامانه ای برای پرونده الکترونیکی سلامت دانش آموزان است که این سامانه برای مراقبت دانش آموزان در مقابل کوید ۱۹ ، مبتنی بر مدارس طراحی شده است و جزو فعالیت های در حال اجرای سامانه یکپارچه سازی است. سامانه پاس، سامانه ای مشترک بین دفتر سلامت و تندرستی و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سامانه پاس در ۵ فاز اصلی و شامل «تعریف نقش ها و دسترسی کاربران، طراحی فرم اولیه کویید۱۹، طرحی گزارشات در فاز صفر»، «آسیب شناسی، طراحی RFP سامانه پرونده الکترونیک سلامت در فاز ۱»، «احصا فرآیندهای سایر بیماری ها، دسترسی کاربران، طراحی فرم. طراحی گزارشات در فاز ۲»، «هوشمندسازی فرآیندها با ارتباط دیگر سازمان ها از جمله وزارت بهداشت، ثبت احوال، سازمان جغرافیایی با تعیین وب سرویس ها در فاز ۳ » و «پیاده سازی کامل سامانه پاس و  گزارش دهی هوشمند(BI) در فاز ۴، از فازهای اصلی سامانه پاس است.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب