خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
3
ایچنا گزارش می دهد؛

جذابیت های هنر برای ترویج فرهنگ نماز استفاده شود

  • 16 آبان 1400 - 10:30
جذابیت های هنر برای ترویج فرهنگ نماز استفاده شود
رئیس تبلیغات اسلامی رودسر گفت: باید از جذابیت های هنر برای ترویج فرهنگ نماز به ویژه اقامه اول وقت استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛حجت الاسلام حسین عزیزی  با تأکید بر پیوند خانه، مدرسه و مسجد، افزود: ترویج نماز سرمایه‌گذاری فرهنگی و اجتماعی است و اکنون که جامعه با آسیب‌های اجتماعی احاطه شده باید در این خصوص اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وی اظهار کرد: اگرچه اقامه نماز از خانه آغاز می‌شود اما همه بخش‌های جامعه اسلامی و اماکن عمومی همچون مدرسه، دانشگاه، محل کار و هر منطقه و محله‌ای باید جلوه‌گاه این ارتباط الهی و معنوی باشد.

حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی با گرایش افراد به سمت نماز و معنویت و تداوم حضور در جماعت کاهش می‌یابد، گفت: حقیقت نماز می‌تواند جامعه را از تهدیدات مصون کرده و فرد را در مسیر صحیح قرار دهد.

وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه باید نسبت به اقامه فریضه مهم و انسان ساز نماز احساس مسئولیت کنند، تأکید کرد: امروز جهان کفر با همه توان خود به جنگ دین اسلام آمده و با ترویج آسیب‌های اجتماعی به دنبال انحراف جامعه به ویژه نسل جوان از آثار و برکات ارزشمند نماز است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودسر با اشاره به اینکه نماز باید در گفتار و کردار فرد نمازگزار تأثیرگذار بوده و به صورت عینی مشاهده شود، ادامه داد: نمازگزاران برای دیگران اسوه و الگو باشند.

حجت الاسلام عزیزی یاد آور شد: برای ترویج و گسترش فرهنگ نماز و گرایش و انگیزه بیشتر جوانان و نوجوانان به سوی این فریضه الهی باید به سمت استفاده از ایده‌های بکر و خلاقانه و نوآورانه گام برداشت.

وی گفت: اقامه نماز اول وقت به جماعت و در مسجد باید از اولویت برنامه‌های هر فرد مسلمان باشد تا با برنامه‌ریزی و حضور به موقع، نماز را اول وقت در مسجد و با جماعت اقامه کند.

حجت الاسلام عزیزی بیان کرد: حضور در مسجد و جماعت دارای ارزش و آثار فراوانی است که در این راستا آحاد جامعه باید از آن آگاهی کامل داشته باشند.

رئیس تبلیغات اسلامی رودسر افزود: رهبر معظم انقلاب در رهنمودهای سالانه به اجلاس‌های نماز، استفاده مناسب از همه ظرفیت‌ها بویژه جذابیت‌هایی که هنر در راستای اشاعه فرهنگ نورانی نماز دارند، می‌پردازند.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب