خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

کتاب «اسلام‌هراسی»؛ کتابی برای شرح تفکرات ضد اسلامی در آلمان

  • 15 آبان 1400 - 20:51
کتاب «اسلام‌هراسی»؛ کتابی برای شرح تفکرات ضد اسلامی در آلمان
کتاب «اسلام‌هراسی» از تازه‌های نشر در آلمان به زبان انگلیسی است که در سال ۲۰۲۱ برای شرح تأثیر تفکرات ضد اسلامی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل از ایکنا؛ براساس گزارش رایزنی فرهنگی کشورمان در آلمان، بحث بر سر اعتقادات مذهبی به خصوص باورهای اسلامی به یک موضوع جدی در کشورهای اروپایی تبدیل شده است. در حال‌ حاضر، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، مملو از کلیشه‌ها و اطلاعات نادرست درباره برخی از ادیان به ویژه اسلام است.

حتی گروه‌های راست افراطی در اروپا تلاش می‌کنند تا ذهن کودکان و نوجوانان را نیز تحت تأثیر خود قرار دهند و در این راه از هر روشی استفاده می‌کنند. در مقابل مسلمانان نیز تلاش می‌کنند به تمام گروه‌های سنی در اروپا نشان دهند که تا چه اندازه اسلام‌هراسی باعث نفاق در این قاره خواهد شد.

«صفیه صالح» (Safia Saleh) از جمله نویسندگانی است که با انتشار کتاب «اسلام‌هراسی» در سال ۲۰۲۱ تلاش کرد که دید نوجوانان و خانواده‌های آنان را نسبت به اسلام‌هراسی در جامعه اروپا باز کند. این کتاب که به تازگی وارد آلمان شده است به خوبی نشان می‌دهد که گسترش تفکرات ضداسلامی در اروپا در میان نوجوانان می‌تواند چه عواقبی در بر داشته باشد.

این کتاب ۳۲ صفحه دارد و به زبان انگلیسی به رشته تحریر درآمده و در سایت «آمازون»، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کتاب در جهان معرفی شده است.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب