خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

بازگشایی مدارس دخترانه در هرات

  • 15 آبان 1400 - 20:02
بازگشایی مدارس دخترانه در هرات
رئیس شورای منتخب آموزگاران هرات گفت: با تلاش معلمان و خانواده‌ها و به رغم عدم موافقت طالبان تمام مدارس دخترانه در شهر هرات بازگشایی شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛«محمدصابر مشعل» رئیس شورای منتخب آموزگاران هرات گفت: پس از تعطیلی مدارس دخترانه در هرات، شورای معلمان این ولایت با همکاری خانواده ها طی یکماه گذشته تمام تلاش خود را برای بازگشایی مدارس دخترانه انجام داده، اما با وجود نشست های متعدد با طالبان به نتیجه نرسید.

وی افزود: اما معلمان و خانواده دانش آموزان تصمیم به بازگشایی مجدد مدارس گرفتند.

مشعل تاکید کرد: ولایت هرات بیش از یک میلیون دانش آموز دارد که از این میان بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز آن دختران هستند و در صورت ادامه تعطیلی مدارس ضربه جبران ناپذیری به دانش آموزان و معلمان وارد می‌شد.

وی ادامه داد: تاکنون که ۲ روز است مدارس دخترانه باز شده است هیچ یک از مسوولان آموز ش و پرورش دخالتی نداشته اند و روند آموزش حالت عادی را به خود گرفته است.

ساناز حیدی دانش آموز کلاش نهم یکی از مدارس دخترانه درهرات گفت: با تعطیلی مدارس دخترانه اینده برای انها مبهم بوده است و تنها در خانه مشغول کارهای روزمره خود بوده و هیچ امیدی به باز شدن مدارس نبود اما حالا که با تلاش های آموزگاران و خانواده‌ها مدارس بازگشایی شده است دیگر نگران آینده نیستند و برای رسیدن به اهداف خود درس خواهند خواند.

مریم بگرامی دیگر دانش‌آموز کلاس دوازدهم مدرسه دخترانه در هرات خاطر نشان ساخت: با بازگشایی مدارس دختران مسئولان طالبان در هرات باید زمینه را برای آموزش بهتر فراهم کنند.

کامله عزیزی از آموزگاران هرات نیز در این باره گفت: معلمان پس از تعطیلی مدارس با مشکلات فراوانی مواجه بوده و دچار مشکل روحی شده بودند، اما مجدد با بازگشایی مدارس روند آموزشی از سرگرفته شده و با قوت بیشتری به آموزش ادامه خواهیم داد.

«بصیره بصیرت خواه» مدیر مدرسه دخترانه در هرات نیز با اشاره به اینکه با تلاش معلمان و خانواده ها تمام دختران به مدارس بازگشته و و طالبان نیز باید زمینه را برای بازگشایی دیگر مدارس در سایر ولایت ها نیز فراهم کند.

پس از روی کار آمدن طالبان تمام مدارس دخترانه در افغانستان تعطیل شده و به رغم قولهای فراوان این گروه تاکنون بازگشایی نشدند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب