خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

طرح اهدای کامپیوتر به کودکان محروم در چک

  • 09 آبان 1400 - 19:37
طرح اهدای کامپیوتر به کودکان محروم در چک
شهرداری پلزن چک برای حمایت از تحصیل کودکان محروم در دوران کرونا، طرح اهدای کامپیوترهای دست دوم را در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، تا سال گذشته، اکثر دانش‌آموزان برای مطالعه و انجام تکالیف خود نیازی به دسترسی به فناوری نداشتند. با این حال، شیوع بیماری کرونا همه چیز را تغییر داد؛ مدارس سراسر جهان در جستجوی راه‌هایی ایمن برای حضور دانش آموزان به روش‌های مختلفی روی آوردند اما تاکنون تنها آموزش از راه دور بهترین گزینه است.

حال باید این واقعیت را در نظر داشت که با وجود مؤثر بودن آموزش آنلاین، ابزار اولیه آن یعنی “کامپیوتر” مانعی است که بسیاری از خانواده‌های کم درآمد قادر به تهیه آن نیستند. علاوه بر این، والدینی که روی خرید رایانه سرمایه گذاری کرده‌اند ممکن است نتوانند از پس سایر هزینه‌های تحصیلی فرزندشان بر بیایند. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع، شهرداری پلزن چک تصمیم به اهدای رایانه برای کمک به خانواده‌های کم درآمد گرفت.

شهردار پلزن در مورد این تصمیم توضیح داد که اگرچه برخی از والدین می‌توانند برای فرزند خود کامپیوتر بخرند، اما اگر چند فرزند داشته باشند ممکن است نتوانند این کار را انجام دهند. علاوه بر این، خود والدین نیز مجبور شده‌اند به فناوری تکیه کنند زیرا آن‌ها نیز در طول همه‌گیری مجبور به دورکاری هستند.

به همین دلیل شهرداری اعلام کرده است که از این پس ۱۰ها رایانه مستعمل اما کاملاً کاربردی را به خانواده‌های محروم اهدا می‌کند. برای انتخاب کودکانی که نیاز به حمایت دارند، شهرداری از مدیران مدارس کمک گرفته است. این اقدام با استقبال خوبی از سوی مدیران مواجه شد، زیرا آنها معتقدند این حرکت بشردوستانه برای پیشرفت بیشتر دانش آموزان و همچنین تقویت روحیه آن‌ها بسیار مهم است.

این اولین بار نیست که شهر چک اقدامات مشخصی را برای حمایت از آموزش کودکانی خانواده‌های محروم انجام می‌دهد. در ابتدای سال تحصیلی نیز ۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی از ۱۵۰ خانواده کوله پشتی، لوازم‌التحریر و سایر وسایل مدرسه را از طرف شهرداری دریافت کردند. با چنین اقداماتی، شهر پلزن ثابت کرده است که در جهت ایجاد جامعه‌ای برابر و عادلانه پیشتاز است.

شهرداری پلزن به کودکان محروم کامپیوتر اهدا می‌کند

  • منبع : ایمنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب