خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

به خطر افتادن جان صد‌ها هزار زن و کودک که نیاز به بستری شدن دارند به دلیل کمبود سوخت در هاییتی

  • 09 آبان 1400 - 19:04
به خطر افتادن جان صد‌ها هزار زن و کودک که نیاز به بستری شدن دارند به دلیل کمبود سوخت در هاییتی
مشکلاتی که کمبود سوخت در هاییتی برای بیمارستان‌ها بوجود آورده است موجب به خطر افتادن جان صد‌ها هزار زن و کودک که نیاز به بستری شدن دارند شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، مشکلاتی که کبود سوخت در هاییتی برای بیمارستان‌ها بوجود آورده است موجب به خطر افتادن جان صد‌ها هزار زن و کودک که نیاز به بستری شدن دارند شده است.

برابر با گزارش یونیسف (صندوق کودکان ملل متحد) بعلت کمبود شدید سوخت و اختلال در کار بیمارستان‌ها در هاییتی زندگی صد‌ها هزار زن و کودک در خطر است.
سوخت در هاییتی بسیار کمیاب شده است، زیرا اعضای باند پورتو پرنس دسترسی به ترمینال‌های پخش سوخت و جایگاه‌های عرضه را بسته و خواستار استعفای نخست وزیر این کشور شده اند. چنین اقدامات و درخواست‌هایی افزایش قدرت این باند را نشان می‌دهد. این افزایش قدرت موجب شد تا اعضای باند پورتو پرنس در ابتدای ماه جاری میلادی ۱۷ مبلغ آمریکایی و کانادایی را به گروگان بگیرند و برخی درخواست‌های خود را از این طریق مطرح کنند.
به علت مشکلاتی که کمبود سوخت بوجود آورده است بسیاری از بیماران نمی‌توانند به بیمارستان‌ها اعزام شوند و این مسئله موجب شده است تا بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها از بیماران خالی شوند و همچنین بیماران بعلت اینکه نمی‌توانند به بیمارستان بروند اوضاع بیماری آن‌ها رو به وخامت بگذارد.
از سوی دیگر کمبود سوخت موجب شده است تا نیروگاه‌هایی که برای تولید برق به سوخت وابسته هستند نتوانند برق تولید کنند و کمبود برق در بیمارستان‌ها و سایر اماکن باعث بروز مشکلات فراوان شده است. از سوی دیگر سیستم‌های تولید برق بیمارستان‌ها که بطور مستقل از شهر‌ها برق تولید می‌کنند بعلت کبود سوخت از کار افتاده اند.
خیابان‌ها در هاییتی بسیار خلوت شده اند و رانندگان برای صرفه جویی در مصرف سوخت سعی می‌کنند فقط برای موارد ضروری از خودرو استفاده کنند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب