خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون سرخک

  • 09 آبان 1400 - 12:38
آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون سرخک
مدیر بیماری‌های مرکز بهداشت خراسان جنوبی از آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون سرخک از ۸ آبان ماه لغایت ۲۱ آبان ماه در شهرستان‌های مرزی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛مجید شایسته، شنبه شب ۸ آبان به رسانه‌های گروهی گفت: باتوجه به بروز مواردی از بیماری سرخک در کشور افغانستان، پاکستان و همچنین  استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان و به دلیل همجواری با این کشورها و  استانها با استان خراسان جنوبی، طرح تکمیلی واکسیناسیون سرخک برای کودکان ۹ ماه تا ۷ سال در شهرستان‌های نهبندان، درمیان، زیرکوه و سربیشه اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی هدف از اجرای این طرح را حذف و  پیشگیری از بروز بیماری سرخک در شهرستان‌های مرزی استان دانست و اظهار کرد: این طرح به مدت دو هفته در تمامی پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت به صورت پاسیو با مراجعه خانوار به پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت و در مناطق سیاری (روستاهای سیاری و عشایری) به صورت اکتیو با مراجعه واکسیناتورها به درب منازل اجرا خواهد شد.

شایسته، تعداد کودکان واجد شرایط این شهرستان‌ها در طرح مذکور را ۳۱۳۸۲ نفر عنوان و بیان کرد: طرح تکمیلی واکسیناسیون سرخک با ۱۲ منطقه عملیاتی در شهر و ۱۶۹ منطقه عملیاتی در روستا و با  ۳۷ تیم شهری و ۱۹۳ تیم روستایی اجرا خواهد شد.

وی، ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی هم استانی‌ها، از خانواده‌های ساکن در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه تقاضا کرد حتی اگر سابقه واکسن کودک آنها کامل است، با مراجعه به نزدیک ترین مرکز و خانه بهداشت محل سکونت خود، نسبت به واکسیناسیون کودکان ۹ ماه تا ۷ سال اقدام کنند.

 

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب