خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

برگزاری طرح توسعه کتابخوانی درمنطقه آزاد ارس ویژه کودکان و نوجوانان

  • 09 آبان 1400 - 12:01
برگزاری طرح توسعه کتابخوانی درمنطقه آزاد ارس ویژه کودکان و نوجوانان
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: طرح توسعه کتابخوانی با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس ویژه کودکان و نوجوانان روستاهای مرزی این منطقه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛علی بینش ، با اعلام این مطلب، تشریح کرد: این طرح با هدف بهره‌مندی بیش از پیش کودکان و نوجوانان روستای این مناطق از خدمات فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار خواهد شد.

وی، زمان آغاز این طرح را همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی اعلام کرد و افزود: اجرای طرح توسعه کتابخوانی با مشارکت و همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس بوده و به جهت اهمیت موضوع برنامه‌ریزی مناسب برای تحقق اهداف این طرح انجام گرفته است.

وی با اشاره به حضور و فعالیت کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تاکید کرد: از سال ۹۵، خودروی این کتابخانه توسط منطقه آزاد در اختیار کانون قرار گرفته و بخشی از روستاها و مدارس این منطقه تحت پوشش کتابخانه سیار قرار دارد، در این راستا تاکنون فعالیت‌ها و برنامه‌های گسترده‌ای نیز در این خصوص انجام گرفته است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، بینش، اهدای کتاب، مسابقات فرهنگی هنری و شناسایی و معرفی کودکان و نوجوانان موفق و خلاق مناطق روستایی در زمینه کتابخوانی را از جمله اهداف طرح توسعه کتابخوانی در روستاهای مرزی منطقه آزاد ارس عنوان کرد و افزود: مهرواره‌ای به همین منظور با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس در اسفندماه سال جاری برگزار و از کودکان و نوجوانان موفق این طرح قدردانی خواهد شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب