خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

گیلان در تشکیل دفتر حمایت حقوقی از کودکان کار پیشگام است

  • 09 آبان 1400 - 11:34
گیلان در تشکیل دفتر حمایت حقوقی از کودکان کار پیشگام است
معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان بخش عمده‌ای از کودکان خیابانی را کودکان کار عنوان کرد و گفت: گیلان در تشکیل دفتر حمایت حقوقی از کودکان کار پیشگام است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، رضا جعفری شامگاه شنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه پدیده کودکان خیابانی تنها از فقر مالی نیست، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد علت‌های مختلفی در به وجود آمدن این معضل اجتماعی دخیل هستند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از کودکان خیابانی، کودکان کار هستند، افزود: این کودکان به دلیل فقر فرهنگی حاکم بر خانواده‌های خود مجبور به کار کردن هستند.

وی با اشاره به بودجه‌های اختصاص یافته برای توانمندسازی خانواده کودکان خیابانی، گفت: اختصاص این حمایت‌ها مشروط به این است که کودکان خود را روانه خیابان نکنند اما این کار مؤثر نبود.

جعفری با بیان اینکه اجبار کودک برای کار کردن مصداق کودک آزاری است، افزود: طبق قانون در صورت تشخیص مراجع ذیصلاح، اگر عدم صلاحیت والدین محرز شود سرپرستی کودک از آنها گرفته می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گیلان ادامه داد: گیلان جز استان‌های پیشگام در تشکیل دفتر حمایت حقوقی از کودکان کار است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب