خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت کتب درسی برای زنده نگه داشتن یاد شهدا

  • 09 آبان 1400 - 10:50
ضرورت استفاده از ظرفیت کتب درسی برای زنده نگه داشتن یاد شهدا
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شهید فهمیده به عنوان نماد ماندگار تاریخ کشور باقی خواهد ماند گفت: باید از ظرفیت کتاب‌های درسی و برنامه های نمادین بهره ببریم تا یاد و نام الگوهایی چون شهید فهمیده را زنده نگه داریم.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، علیرضا کاظمی در یادواره شهید فهمیده و شهدای دانش آموز که در بهشت زهرا برگزار شد اظهار کرد: خداوند را شاکریم که امروز در سالگرد یک اسطوره کشور خداوند توفیق داد که گرد هم آییم. امروز هیچ فعلی ارزشمندتر از این کار نبود و آن را بالاترین وظیفه می دانستم، نه به خاطر شهید فهمیده که به خاطر خودمان. ما نیازمند شهدا و لطف و عنایت آنها هستیم و این مناسبت ها بهانه‌ای برای توسل جستن به شهدا است.

وی افزود: بهترین سلام ها و درودها را به روح بلند و ملکوتی امام که ایجاد کننده این راه و معمار کبیر انقلاب بود و همچنین روح بلند شهدا می فرستیم که امروز این فرصت را برای ما ایجاد کردند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز، آغاز هفته بسیج دانش آموزی است گفت: امروز یکی از پر افتخارترین روزهای تاریخ انقلاب است. نوجوانان بسیاری چون محمدحسین فهمیده شهید شدند، اما او تفاوت های ماندگاری داشت. اگر ابعاد زندگی این شهید عزیز را مرور کنیم از لحظه‌ای که از خانواده جدا می شود تا لحظه شهادتش پر از درس است.

کاظمی افزود: شهید فهمیده یک تکنیک بی نظیر در نبرد با دشمن پیاده کرد و به همین دلیل بود که امروز تبدیل به اسطوره و نماد ماندگار در کشور شده است.

سرپرست آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این شهید به جایی می رسد که امام راحل او را رهبر خود خطاب می کند گفت: امروز متعلق به همه دانش آموزان کشور است که دلشان برای نظام و انقلاب می تپد و روحیه استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و ستم در آنها وجود دارد. طبیعتاً دانش آموزان باید از این الگوی ماندگار درس بگیرند.

وی ادامه داد: شهید فهمیده به عنوان نماد ماندگار تاریخ کشور باقی خواهد ماند. نوجوانان ما به این دانش آموز در مواجهه با دشمن اقتدا می کنند. نکته بعدی وظیفه‌ای است که بر دوش ما متولیان تعلیم و تربیت است که این الگوها را آنگونه که شایسته است به نسل جدید معرفی کنیم، زیرا اینها مروج یک مکتب هستند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از ظرفیت کتاب های درسی و برنامه های نمادین باید بهره ببریم تا یاد و نام این الگوها را زنده نگه داریم گفت: ولایتمداری شهید فهمیده بی نظیر بود. متن وصیت نامه او را که بخوانیم به اینها پی می بریم. فرهنگ ایثار، شهادت و از خود گذشتگی را باید در جامعه نشر دهیم. باید خودمان هم از این فرصت ها بهره ببریم.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب