خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

وضعیت واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال

  • 08 آبان 1400 - 12:46
وضعیت واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال بسیاری از کشورها هنوز مردد هستند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، علیرضا اولیایی منش اظهار داشت: در این مدت بازدیدهایی را از مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا به منظور قدردانی از فعالیت‌های همکاران بهداشت جنوب تهران داشته‌ایم و از نزدیک شاهد بودیم که واکسیناسیون به صورت منظم و منسجم در حال انجام است و همکاری بین بخشی خوبی بین همکاران ما و سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در حال انجام است و این همکاری بین بخشی را باید قدر بدانیم.

وی در ادامه بر رعایت حقوق مردم تأکید کرد و گفت: سایت‌های تجمیعی واکسیناسیون به منظور رعایت حقوق مردم راه‌اندازی شد تا مردم در صف‌های طولانی در انتظار واکسیناسیون نباشند و حقوقشان رعایت شود.

اولیایی منش افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نهایتاً تا کمتر از یک ماه آینده واکسیناسیون دوز اول و دوم ۸۰ درصد مردم جامعه انجام می‌شود و در آینده نزدیک می‌توانیم سایت‌های تجمیعی واکسیناسیون را در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران متمرکز کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: در برخی از سایت‌های تجمیعی که مراجعان خیلی کمی دارند با تغییر ساعت کاری واکسیناسیون و یا جمع‌آوری سایت مورد نظر می‌توانیم واکسیناسیون را در مراکز خدمات جامع سلامت متمرکز کنیم.

وی در خصوص دوز بوستر گفت: دوز سوم یا همان دوز بوستر طبق دستورالعمل فقط برای کارکنان بهداشت و درمان، بیماران خاص و صعب‌العلاج انجام می‌شود.

اولیایی منش افزود: ما حدود ۹ بیماری خاص و ۳۰۰ مورد هم بیماری صعب‌العلاج و نادر داریم و افرادی که در معرض خطر هستند می‌توانند دوز بوستر را دریافت کنند.

وی در خصوص واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال گفت: واکسیناسیون این افراد هنوز از نظر علمی اثبات نشده و در دنیا بحث است و برای واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال بسیاری از کشورها هنوز مردد هستند و در صورت ابلاغیه واکسیناسیون این افراد ما می‌توانیم واکسیناسیون را برای آنها انجام دهیم.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب