خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

تربیت نسل جوان، مهم‌ترین مأموریت آموزش و پرورش است

  • 08 آبان 1400 - 11:01
تربیت نسل جوان، مهم‌ترین مأموریت آموزش و پرورش است
معاون امور نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری گفت: در دوره‌ای، عده‌ای دنبال آن بودند که داستان رشادت شهید فهمیده را از کتاب‌های درسی حذف کنند اما جالب این است که همان افراد، افسانه خیالی پطرس فداکار را بین نسل جوان ترویج می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛قاسم جعفری، که به مناسبت هشتم آبان ماه، سالروز شهادت شهید فهمیده انجام شد با ذکر بخشی از زندگی نامه آن شهید، اظهار کرد: شهید فهمیده برای اینکه خانواده‌اش مانع رفتن او به جبهه نشود، برای خرید نان از خانه خارج می‌شود اما پول خرید نان را به دوستش می‌دهد و از او می‌خواهد که نان را خریداری کرده و به منزل آن‌ها ببرد و علاوه بر آن، تا سه روز به خانواده‌اش خبری ندهد تا بتواند خود را به جبهه برساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه‌های پیام نور خراسان شمالی، ادامه داد: این ماجرا نشان دهنده این است که لطف و عنایت الهی، شهید فهمیده را به عالی‌ترین درجه اخلاص رساند که با آن سن و سال کم، آن چنان به پختگی و شجاعت رسید که تصمیم گرفت جان خود را در راه کشور فدا کند.

جعفری با بیان اینکه دین گریزی و بی توجهی نسل جوان به اعتقادات اسلامی را قبول ندارم، بیان کرد: با اینکه اوضاع امروزی جامعه با زمان شهید فهمیده تفاوت دارد اما جوانان ایرانی ثابت کرده‌اند که اگر شرایط خاصی، همانند آنچه که در دوران شهید فهمیده اتفاق افتاد روی دهد، با تمسک به ارزش‌های اسلامی، خود را برای فداکاری آماده می‌کنند.

نماینده سابق مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی، ماجرای شهادت شهید لندی را یکی از مصادیق پایبندی نسل جوان به ارزش‌های ایرانی-اسلامی دانست و افزود: برای تربیت صحیح جوانان امروزی، در وهله اول باید با زبان خودشان با آن‌ها سخن بگوییم و در گام بعد، با اقدامات کارشناسی شده شکاف بین نسل‌ها را از بین برده و به خوبی تجربیات نسل‌های گذشته را به نسل‌های امروزی منتقل کنیم.

جعفری، وظیفه تربیت نسل جوان را یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: نوجوانان سرمایه‌های اصلی جامعه هستند و هر چقدر که ما برای رفع مشکلات آن‌ها تلاش کنیم، به همان اندازه آینده بهتری را برای جامعه ترسیم می‌کنیم.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب