خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

سند تحول بنیادین تبدیل به ریل بدون قطارشده است

  • 07 آبان 1400 - 19:37
سند تحول بنیادین تبدیل به ریل بدون قطارشده است
رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه شاهد عدم اعتماد کافی به نسل جوان هستیمف گفت: متأسفانه سند تحول بنیادین تبدیل به ریل بدون قطارشده است

به گزارش خبرگزاری ایچنا، هادی ناطق فر رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی کشور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در آستانه هفته بسیج دانش‌آموزی، ضمن گرامیداشت یاد شهدا به ویژه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز، اظهار کرد: بنده به عنوان نماینده بیش از ۵ میلیون دانش‌آموز بسیجی اعلام می‌کنم که بسیج تنها یک واژه نیست؛ بسیج مفهوم شرف، انسانیت و ایثار است و فرهنگ بسیج امتداد ولایتمداری است و بزرگترین افتخار ما بسیجیان این است که امام راحل به بسیجی بودن خود افتخار می‌کردند.

وی با بیان اینکه ایمان، علم وشجاعت از پایه‌های اصلی این تشکل است، ادامه داد: هفته بسیج دانش‌آموزی فرصتی برای تجدید خاطربا ۳۶ هزار شاگرد مکتب روح الله است که درمدرسه شهادت، جانانه مشق عشق نوشتند و مسیر ملک و ملکوت را یکباره درنوردیدند؛ فهمیده مسلکانی که خداباورانه پرچم اعتلای ایران اسلامی را درسپیده سحری جاودانه بربلندای ابدیت به اهتزاز درآوردند واین ۳۶ هزار لاله به خون خفته دانش‌آموز، عظیم‌ترین پشتوانه توسعه معرفتی و معنوی جامعه و الگوهای بی‌مانند برای ما دانش‌آموزان نسل چهارم هستند.

ناطق‌فر اضافه کرد: امروزه تشکل بسیج دانش‌آموزی با الگوگیری از ظفرآفرینان دانش‌آموز در دوران ۸سال دفاع مقدس و سرلوحه قراردادن مضامین مقدس بیانیه گام دوم انقلاب و با بهره‌گیری ازرهنمودهای حضرت امام (ره) و بیانات حضرت امام خامنه‌ای، بیش از پیش پایه‌های عزت و افتخار انقلاب اسلامی را متعهدانه برشانه‌های علم، تهذیب وعمل استوار ساخته است و در میدان‌های استکبار جهانی به خوبی نقش‌آفرینی کرده است.

وی تصریح کرد: اما ما شاگردان مکتب سلیمانی، سردار رشید اسلام، در میدان کفر و استکبارستیزی به سرکردگی آمریکا، با سلاح علم، ایمان وعمل خود راتا ظهور مولایمان حضرت ولیعصر(عج) توانمند ساخته‌ایم ودر این راه ذره‌ای دریغ نخواهیم کرد وخطاب به ملت عزیزایران به عرض می‌رسانیم که به‌ولله اعتماد به دشمنان این نظام واسلام، موازات با سقوط یک ملت است.

وی افزود: ما دانش‌آموزان بسیجی از شما به ویژه جوانان و نوجوانان غیور این سرزمین خواستاریم که درراه مبارزه با نظام سلطه گام‌های موثرتری بردارید و بیش از پیش قوی‌ترعمل کنید؛ چرا که این جهانخواران ظالم با نفوذ و تهاجم فرهنگی که خود بعُد دیگری ازاستکباراست، نقطه پیشرفت و تحول کشور را نشانه‌ گرفته‌اند.

رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی کشور خطاب به جوانان گفت: دشمن با تمام قوا سعی در تغییرارزش‌ها، باورها وسبک زندگی ما دارد، ولی ما به شما اطمینان خاطر می‌دهیم که بسیج‌ دانش‌آموزی در مقابل هجمه‌های فکری و فرهنگی غرب نه تنها کوتاه نیامده است بلکه با اهتمام بیشتر و با اجرای برنامه‌های موثر و کارآمد، هرگزاجازه نفوذ دشمن را به عمق روح نوجوانان نخواهد داد.

وی اظهار کرد: اینجا به عنوان نماینده جامعه ۵ میلیونی بسیج‌دانش‌آموزی از مسؤولان سؤال دارم که چرا متولیان امر مقابله با جنگ نرم دشمن، فعال‌تر و اثرگذارترعمل نمی‌کنند؟ چرا دستگاه‌های دولتی نسبت به این امرخطیر کم‌کارهستند؟ که ما شاهد وجود زمینه‌های آسیب در بین جوانان‌ کشورمان باشیم؛  جوانان ما طالب کمال و در پی یافت ارزش‌های متعالی‌اند، برای هدایت آنها، باید برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسانه داشته باشیم نه برنامه‌های سلیقه‌ای وذوقی.

ناطق‌فر با بیان اینکه در جمهوری اسلامی باید دستگاه تعلیم و تربیت را برای اجرای برنامه‌آموزشی منطبق با دستورات دین اسلام آماده وبه خط کرد، گفت: همه نهادها از جمله بسیج، آموزش و پرورش، صدا و سیما، و همه دستگاه‌های متولی باید دراین مسیر حرکت کنند و برنامه‌های حساب شده وموثر ارائه دهند تا نسل جوان امروزدرمسیر گردباد فرهنگ غرب و جنگ نرم، به کوهی استوار  که با هیچ طوفانی نمی‌لرزد، تبدیل شود و در نهایت همان نسلی بشود که فردای کشوررا بسازند.

وی تصریح کرد: خدا را شاکریم که امروزه بسیج نه تنها در میدان حق علیه باطل وعرصه گام دوم انقلاب بلکه در تمامی موضوعات فرهنگی، علمی، تربیتی، سیاسی ـ بصیرتی وخدمت رسانی آماده و پیشتازاست؛ در برنامه‌های خدمت‌رسانی از پویش همکلاسی‌ مهربان با تهیه بیش از یک میلیون بسته کمک معیشتی وپویش نذرهوشمند با اهدای ۱۰۰ هزار تلفن همراه و تبلت گرفته تا برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مانند راهیان نوردربسترفضای مجازی مانند همیشه بسیجیان با تمام قدرت درصحنه حاضربودند.

رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه یکی از مهمترین عرصه‌های افتخارآفرینی بسیجیان دانش‌آموز، امسال پای صندوق‌های رأی مشخص شد که با تلاش و کوشش همه‌جانبه طلایه‌داران گام دوم انقلاب بیش از ۸۶۰ هزارنفر رأی اولی در تحول و سرنوشت سیاسی کشورشان دخیل شدند، گفت: این موارد تنها گوشه‌ای از خدمات بسیج ‌دانش آموزی در میدان‌ها وعرصه‌های مختلف است که امروزبه وضوح نمایان کرد سخن مقام معظم رهبری که میفرمایند «در کشورما سطح حرکت، شورآفرینی و پیشرانی به جوانان ونوجوانان رسیده است» همان نوجوانی که به قول خود ایشان( «نه جنگ را دیده‌اند، نه امام را و نه انقلاب را اما همان مفاهیم را با همان روشن‌بینی، باهمان اقتدار که درابتدای انقلاب یک جوان فهمیده‌ای دنبال می‌کرد، امروز دنبال می‌کنند».

وی ادامه داد: آری! اینها تنها قسمتی از نتایج اعتماد و هویت‌دهی به ما نوجوانان است ولی با این وجود بازهم ما شاهد عدم اعتماد کافی به نسل جوان هستیم! چرا باید ورود به میدان‌های فعالیت برای جوانان در این سرزمین سخت باشد؛ درحالی که رهبرمعظم انقلاب بارها از نقش راهبردی جوانان در پیشرفت کشور، برای اعتماد به نسل جوان تاکید کردند؟ مگر بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به جوانان نیست؟

ناطق‌فر تأکید کرد:  ما از مسؤولان گلِه‌مندیم که چرا نه تنها این مورد بلکه سایر مضامین بیانیه گام دوم انقلاب به صورت جدی در دستورکار مجموعه‌های دولتی قرار نگرفته‌ است! ما اعتمادی می‌خواهیم از جنس اعتماد امام راحل به شهید فهمیده‌های زمان جنگ.

وی به سند تحول بنیادین نیز اشاره کرد و افزود: در کنار بیانیه گام دوم، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که همسو با این بیانیه است و موتور پیشران و حرکت نظام تربیتی ماست، اجرا نشده است، آن هم پس از ۱۰ سال؛ ما از دستگاه‌های دولتی مربوطه خواستاریم تا هرچه سریع‌تر شرایط اجرا شدن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش کشور را فراهم کنند اما متاسفانه سند تحول بنیادین تبدیل به ریل بدون قطار شده است.

رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: رهبر معظم انقلاب در عین تاکید برای اجرا شدن سند تحول بنیادین آموزش وپرورش، برای نوسازی نظام تعلیم و تربیت به یکی از مهم‌ترین اصل‌ها پرداختند. ایشان فرمودند «کارآمد بودن، انقلابی، متدین و پرکار بودن از ویژگی‌های منابع انسانی نظام تعلیم و تربیت است» لذا نظربه اهمیت موضوع آموزش و پرورش، ما آینده‌سازان انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستاریم که با در نظر گرفتن ملاک‌های مدنظر مقام‌ معظم رهبری و اصل شایسته‌سالاری و جوان‌گرایی گزینه مناسبی رابرای سکانداری نظام تعلیم و تربیت مطرح کنند و این وزارتخانه مهم را در اولویت‌های دولت خود قراربدهد تا با شکل‌گیری تحولی عظیم در این عرصه، بستر برای تربیت صحیح‌تر آینده‌سازان انقلاب مهیا شود؛ همچنین لازم به ذکر است که بسیج هم بر حسب وظیفه‌ای که دارد با تمام توان در کنار وزارت آموزش و‌ پرورش خواهد ایستاد و از هر کمکی برای جامعه دانش‌آموزی و انقلاب اسلامی دریغ نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: ما دانشآموزان بسیجی با توکل به ذات اقدس الهی و استمداد از ارواح مقدس شهدای دانش‌آموز، مدبرانه و امیدوارانه برای عزت، پیشرفت، امنیت، سربلندی و سرافرازی میهن عزیزمان می‌کوشیم و با تمام توان در راه تحقق آرمان‌های بلند امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر ایران اسلامی گام بر می‌داریم تاهمانطورکه رهبرمان فرموده است «این نسل همان کسانی هستند که انقلاب را به نقطه اوج خودش خواهند رساند»؛ نسلی باشیم که ندای انا بقیه الله را خواهیم شنید.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب