خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

اتهام به برده داری به مدیران یک شرکت ژاپنی

  • 07 آبان 1400 - 13:58
اتهام به برده داری به مدیران یک شرکت ژاپنی
دادستانی اکوادور روز پنجشنبه اعلام کرد مدیر فعلی و دو مدیر سابق یک شرکت کشاورزی ژاپنی در این کشور آمریکای جنوبی به قاچاق انسان و برده داری متهم شدند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، قاضی دادگاه این افراد را که هر سه اهل اکوادور هستند ممنوع الخروج کرد و آن‌ها را تحت نظارت سامانه الکترونیکی قرار داد. دفتر دادستانی اکوادور تصریح کرد: “علاوه بر این، قاضی دادگاه دستور ممنوعیت نقل و انتقال اموال منقول و غیرمنقول را به نمایندگی از شرکت فوروکاوا “Furukawa” صادر کرد تا غرامت جامع احتمالی قربانیان تضمین شود”.
شرکت فوروکاوا که از سال ۱۹۶۳ در اکوادور حضور دارد، گونه‌ای از موز با نام آباچا را پرورش می‌دهد و فرآوری می‌کند که الیاف بسیار قوی آن برای ساخت کاغذ‌های نازک یا در صنعت خودرو استفاده می‌شود.
بنا بر اعلام دادستانی، این شرکت که یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی اف. پی. سی “FPC” ژاپن به شمار می‌رود، به ترویج “شرایط زندگی، مسکن و کار ناشایست، نامطمئن و غیرانسانی” محکوم شده است.
دادستانی اکوادور در بیانیه‌ای مطبوعاتی یادآور شد بازرس مدافع حقوق بشر در گزارش خود این شرایط را با “شکل معاصر برده داری” مقایسه کرده است.
کارگران سابق، شرکت فوروکاوا را به نقض حقوق بشر و وادار کردن کارمندان خود به کار در شرایط غیرانسانی در مزارع متهم کرده اند؛ همه اعضای خانواده کارمندان از جمله کودکان آن‌ها در این مزارع کار می‌کنند.
یک قاضی قانون اساسی در ماه آوریل این شرکت را به پرداخت غرامت به حدود ۱۲۰ حقوق بگیر سابق محکوم کرد. میزان این غرامت هنوز مشخص نشده است. این قاضی همچنین شرکت فوروکاوا را به واگذاری پنج هکتار زمین به هر یک از کارمندان سابق محکوم کرده است.
این شرکت که تولید کننده اصلی آباچا در اکوادور محسوب می‌شود، حدود ۲۳ هزار هکتار زمین در ۳۲ مزرعه واقع در سه استان ساحلی این کشور در اختیار دارد.
اکوادور دومین تولیدکننده بزرگ آباچا در جهان به شمار می‌رود. در سال ۲۰۲۰ درآمد حاصل از فروش فیبر آباچا ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بود. از ماه ژانویه تا اوت ۲۰۲۱ نیز درآمد حاصل از فروش آباچا در اکوادور به ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار رسید.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب