خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

یکی از مخاطبین اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان و نوجوانان هستند

  • 06 آبان 1400 - 13:21
یکی از مخاطبین اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان و نوجوانان هستند
جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: یکی از مخاطبین اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان و نوجوانان هستند و مقام معظم رهبری نسبت به جوانان و نوجوانان نگاه امیدوارانه دارند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سرهنگ پاسدار محمدرضا عسگری در نشست اعلام برنامه های هفته بسیج دانش‌آموزی در استان مرکزی افزود: تربیت نسلی با انگیزه، با نشاط و کارآزموده یکی از ضرورت های مهم است که باید مورد توجه باشد.

وی افزود: از روحیات برجسته ملت ایران در طول تاریخ انقلاب اسلامی استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و زورگویی است و مردم ایران با روحیه عاشورایی همواره در تاریخ ماندگار شده اند. امروز باید این روحیه استکبار ستیزی برای نسل جوان و نوجوان به خوبی تبیین شود که آبان ماه به جهت مناسبت های مهم یک فرصت محسوب می شود.

عسگری گفت: برای هفته بسیج دانش آموزی که از هشتم آبان ماه شروع می شود و تا چهاردهم آبان ماه ادامه دارد برنامه های فاخری برای نسل تمدن ساز که هسته اصلی امیدآفرینی در کشور محسوب می شوند در نظر گرفته شده است. دانش آموزان امروز با تاسی به نوجوانان دوران دفاع مقدس پیشگام فعالیت های جهادی و انقلابی هستند که نمونه آن در مبارزه با بیماری کرونا نمود داشت و خوشبختانه امروز دانش آموزان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های جهادی و ایثارگرانه می‌درخشند و حضوری موثر دارند.

وی افزود: تقویت روحیه بسیجی و انقلابی، تبیین نقش بسیج در عرصه های پیش روی انقلاب اسلامی با رویکرد امیدآفرینی، معرفی سبک زندگی ایرانی و اسلامی، تقویت و ترویج روحیه جهادی با رویکرد تربیت نسل تراز انقلاب اسلامی، تقویت امید به آینده و حاکم کردن نشاط انقلابی در بین جوانان و نوجوانان از جمله اهداف مهم برنامه های بسیج دانش آموزی است.

عسگری اظهار کرد: محوریت برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در استان مرکزی تبیین سیره شهدای دانش آموزی، معرفی نوجوان ایرانی، استکبار ستیزی و بسیج دانش آموزی است که رویکرد کلیه برنامه ها با هدف ایجاد معرفت و بینش بیشتر نسبت به انزجار از آمریکا و معرفی جنایت های امریکا در حق مردم مظلوم و مستضعف جهان به خصوص جهان اسلام با شعار «نوجوانان انقلابی، پیشگامان گام دوم انقلاب» برگزار می شود.

وی افزود: در هفته بسیج دانش آموزی در سطح استان مرکزی بیش از ۱۲ عنوان به تعداد ۴۵۰ برنامه در نظر گرفته شده که مهمترین آنها راه اندازی پویش های ملی است و در پویش نوجوان پلاس دانش‌آموزان می‌توانند با موضوع سبک زندگی نوجوان ایرانی به تهیه تولیدات کلیپی در قالب استندآپ، لب‌آهنگ، مجری‌گری، گویندگی، دوبله طنز و جدی و فیلم کوتاه اقدام کنند و به بهترین آثار جوایزی تقدیم می‌شود.

عسگری گفت: پویش هرچه فریاد با رویکرد استکبار ستیزی از برنامه های دیگر است که دانش آموزان پایه نهم، دهم، دوازدهم که در سال تحصیل ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ درس آمادگی دفاعی را می گذارنند، به صورت مصاحبه چند سوال را در بین اقشار مختلف مردم مطرح می کنند و در این مستند مصاحبه گر که یک دانش آموز است با دادن یک برگه به مخاطبین از آنها می خواهد سوالات روی برگه را بخوانند و نظرات و تصورات خود را در خصوص روحیه استکبار ستیزی، شرارتهای آمریکا در جهان ومنطقه، دشمنی های و خصومتهای آمریکا نسبت به مردم ایران و دنیا بیان کند و دانش آموزان این مصاحبه  را در قالب کلیپ یک یا دو دقیقه ای ضبط کرده و به صورت یک مستند  برای دبیر خود در شبکه شاد ارسال کنند.

وی افزود: همچنین جشنواره دانش آموز جهادگر در راستای اجرای اردوهای جهادی و هجرت دانش آموزی و نظر به اهمیت تبیین و ترویج گفتمان جهادی و تجلیل از فعالیتهای جهادی دانش آموزان بسیجی در عرصه های مرمت ونوسازی مدارس و خدمت رسانی به محرومین برنامه مهم دیگر در هفته بسیج دانش آموزی است.

به گفته وی، برگزاری صبحگاه اقتدار، مسابقه الماس صدف، برنامه «یک راه ـ یک انتخاب» با رویکرد برگزاری نمایشگاه در مدارس، حضور دانش آموزان در نماز جمعه های شهرستان ها، تهیه و تولید محتوا با محوریت امیدآفرینی ،سبک زندگی نوجوان ایرانی و ایجاد و تقویت فرهنگ استکبارستیزی در نوجوان وجوانان) درپیامرسان شاد، اجرای سرود در خیابان ها و میادین اصلی شهر، دیدار با خانواده های معظم شهدای دانش آموز، عطر افشانی مزار شهدا،کوهپیمایی، تولید محتوا در راستای حمایت از تولید ایرانی، حضور گسترده دانش آموزان در راهپیمانی ۱۳ آبان ، مسابقات نقاشی ، حضور دانش آموزان بسیجی در شبکه استانی صدا و سیما و برگزاری نشست های بصیرتی در فضای مجازی از دیگر برنامه های مهم در هفته بسیج دانش آموزی است.

عسگری اظهار کرد: پویش همیار بهداشت و سلامت به منظور تسریع واکسیناسیون دانش آموزان با همکاری بسیج جامعه پزشکی و طرح شهید بهنام محمدی نیز توسط دانش آموزان اجرا خواهد شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب