خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

خلاء پرورشی مدارس را می‌توان با انجمن‌های با طراوت اسلامی پر کرد

  • 06 آبان 1400 - 13:00
خلاء پرورشی مدارس را می‌توان با انجمن‌های با طراوت اسلامی پر کرد
نماینده ولی وفقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با بیان اینکه خلاء پرورشی را می‌توان با انجمن‌های با طراوت اسلامی پر کرد و باید قدر این انجمن را دانست، اظهار کرد: باید وارد دوره تازه‌ای از ترویج نماز شویم و در این زمینه کار رسانه‌ای، فرهنگی و آموزشی انجام شود تا به موضوع نماز، بیش از گذشته توجه جدی شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و نماینده ولی وفقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، شب گذشته ۵ آبان‌ماه در در جمع دانش‌آموزان دختر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی استان که در حسینیه جماران برگزار شد، اظهار کرد: اقدام شبکه‌ای و جبهه‌ای مهم است و با وجود اینکه جبهه فرهنگی راه‌اندازی شده اما هنوز با اقدام شبکه‌ای سازمان‌دهی شده، فاصله داریم و نتوانسته‌ایم آرایش شبکه‌ای به خود بگیریم.

وی با بیان اینکه کار تربیتی و توجه به مخاطب از جمله دانش‌آموزان و جوانان را باید بیش از گذشته برجسته کنیم، افزود: تقویت محور مسجد و مدرسه در قالب انجمن‌های اسلامی ضروری است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه دانش‌آموزان می‌توانند در قالب انجمن اسلامی، محور مسجد و مدرسه را تقویت کنند که این کار موجب انس جوانان و نوجوانان با مسجد می‌شود، تصریح کرد: رشد فرهنگی، اجتماعی و تربیتی نوجوانان، سرمایه بزرگی برای جامعه بوده و این موضوع در استان خراسان‌جنوبی و به خصوص شهر فرهنگی بیرجند کاملا مشهود است.

علی اکبری با بیان اینکه خلاء پرورشی را می‌توان با انجمن‌های با طراوت اسلامی پر کرد و باید قدر این انجمن را دانست، اظهار کرد: باید وارد دوره تازه‌ای از ترویج نماز شویم و در این زمینه کار رسانه‌ای، فرهنگی و آموزشی انجام شود تا به موضوع نماز، بیش از گذشته توجه جدی شود.

وی، خودشناسی، خودسازی و دیگر سازی را اولویت‌های ویژه کار فرهنگی برشمرد و بیان کرد: ویژگی انجمن اسلامی تربیت نیروهایی است که هدف‌های بزرگ دارند و هدف‌های این انجمن با آرمان‌های انقلاب اسلامی گره خورده است از این رو شایسته است دانش‌آموزان ما از سرمایه جوانی خود بهترین بهره را ببرند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور همچنین بر تقویت محور مسجد و مدرسه در قالب انجمن‌های اسلامی تاکید کرد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب