خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

مشارکت ۱۷۰ هزار دانش آموز در پویش «به رنگ مدرسه» تاکنون

  • 05 آبان 1400 - 20:00
مشارکت ۱۷۰ هزار دانش آموز در پویش «به رنگ مدرسه» تاکنون
بر اساس اعلام سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مشارکت دانش‌آموزان در پویش «به رنگ مدرسه» چشمگیر بوده است، به طوری که تاکنون ۱۷۰ هزار کودک و نوجوان با ارسال تصویر نقاشی «مدرسه دوست داشتنی من» در این پویش مشارکت کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پویش «به رنگ مدرسه» چهارمین پویش طرح ملی و تحولی «آجر به آجر» است که با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم مشارکت و نوع‌دوستی و همچنین افزایش آگاهی خانواده‌ها نسبت به موضوع مدرسه‌سازی از ۱۵ شهریور آغاز و تا ۱۳ آبان، روز دانش‌آموز ادامه خواهد داشت.
مخاطب اصلی این پویش کودکان و نوجوانان هستند که می‌توانند نقاشی‌های خود را با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من»، روی کاغذ با مداد رنگی، گواش، آبرنگ و یا هر وسیله دیگر کشیده و تصویر آن را از طریق تلفن همراه روی سامانه آجر به آجر به نشانی ajorbajor.ir ارسال کنند.
براساس توافق انجام شده با حامی این پویش، هر نقاشی کودکان و نوجوانان که بر روی سایت آجر به آجر بارگذاری شود، هزینه یک آجر برای احداث مدارس در مناطق نیازمند فضای آموزشی تأمین خواهد شد. از ابتدای شروع این پویش تاکنون، بیش از ۱۷۰ هزار نقاشی دانش‌آموزان از سراسر کشور روی سایت آجر به آجر بارگذاری شده است و فرهنگ مشارکت و نوع‌دوستی در موضوع مدرسه سازی از این طریق در بین کودکان و نوجوانان نهادینه می‌شود.
شایان ذکر است، «پویش به رنگ مدرسه» با محوریت جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور آغاز شده است و ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها، ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و مجامع خیرین مدرسه ساز استانی نیز در اجرای این پویش همکاری دارند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب