خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
2

۳۰ کودک داعشی تحویل روسیه داده شد

  • 23 آبان 1399 - 14:39
۳۰ کودک داعشی تحویل روسیه داده شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از فارس ؛شبه نظامیان حاضر در نهاد موسوم به «خودمختاری کُرد» ۳۰ کودک داعشی را تحویل روسیه دادند. شبه نظامیان حاضر در نهاد موسوم به «خودمختاری کُرد» ۳۰ کودک داعشی را تحویل روسیه دادند. یک منبع محلی به روزنامه فرامنطقه‌ای «العربی الجدید» گفت که این ۳۰ کودک، پدران داعشی […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از فارس ؛شبه نظامیان حاضر در نهاد موسوم به «خودمختاری کُرد» ۳۰ کودک داعشی را تحویل روسیه دادند.

شبه نظامیان حاضر در نهاد موسوم به «خودمختاری کُرد» ۳۰ کودک داعشی را تحویل روسیه دادند.

یک منبع محلی به روزنامه فرامنطقه‌ای «العربی الجدید» گفت که این ۳۰ کودک، پدران داعشی خود را که از تبعه‌های روس بودند، از دست داده‌اند.

به گفته این منبع، این کودکان به همراه مادرانشان به دفتر کمیساریایی حقوق کودکان روسیه که در قامشلی مستقر است، تحویل داده شدند.

این منبع تصریح کرد، این کودکان و زنان از خانواده‌های عناصر داعش بودند که در اردوگاه «الهول» واقع در جنوب شرق الحسکه حضور دارند.

اردوگاه الهول در کنترل شبه نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار دارد. این عناصر وابسته به نظامیان تروریست آمریکا هستند که بیشتر میادین نفتی سوریه را در اشغال خود دارند.

دولت آمریکا بارها اعلام کرده است که هدفشان از حضور در مناطق نفتی سوریه، «حفاظت از نفت» این کشور است، ولی در واقع، هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند.

درباره اردوگاه الهول گفته می‌شود که آمریکایی‌ها قصد دارند در این اردوگاه تروریست پرورش دهند و در بهار آن ها را در کشورها پخش کنند؛ اردوگاهی که حدود سه هزار خانواده از عناصر داعش را در خود جای داده است.

منابع سوری خبر دادند، روانشناسان آمریکایی، در اردوگاه الهول، وضعیت خانواده‌های داعش را تحت نظر دارند و این اردوگاه را به کارگاه‌هایی تقسیم کرده‌اند که یک نفر از این خانواده‎‌ها، تحت نظارت آمریکا، هر کارگاه را اداره می‌کند.

این منابع با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این اردوگاه، کتاب‌های تکفیری را در اختیار خانواده‌های داعش قرار می‌دهند، اعلام کردند که یکی از این کتاب‌ها «مله سلیمان» نوشته «المقدسی» بود؛ کتابی که در زندان بوکا عراق نیز وجود داشت و سبب شکل‌گیری نسل جدیدی از تکفیری‌ها شد. این افراد بعدها توسط نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۱۰ آزاد و به فرماندهان داعش بدل شدند.

به گفته این منابع، آنچه در الهول در حال رخ دادن است، کپی برابر اصل رخدادهایی است که در زندان‌های آمریکا در عراق رخ داد و ظاهرا دولت امریکا در حال بازتولید و نشر اکاذیب در تربیت نسل جدیدی از تکفیری‌ها تحت عناوین و نام‌های جدید است.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب