خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

طراحان لباس باید با سلیقه نوجوانان در انتخاب لباس آشنا شوند

  • 28 مهر 1400 - 12:31
طراحان لباس باید با سلیقه نوجوانان در انتخاب لباس آشنا شوند
یک طراح لباس زنجانی گفت: برای طراحی لباس نوجوانان ما باید توجه کنیم که این قشر چه نوع لباسی دوست دارند تا آن را با عرف و چارچوب جامعه خود تطبیق داده و یک لباس خوب طراحی کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛فریبا عزیزی، در رابطه با طراحی لباس برای قشر نوجوان، اظهار کرد: خلا وجود لباس مناسب و طراحی برای قشر نوجوان، نه تنها در استان ما بلکه در کل کشور احساس می‌شود و در حال حاضر تهیه لباس برای نوجوانان مخصوصا دختران نوجوان برای خانواده‌ها سخت شده‌ است.

وی افزود: وجود لباس مناسب و انتخاب درست، در شکل‌گیری شخصیت نوجوانان و مدل رفتاری آن‌ها موثر بوده، به همین دلیل طراحی لباس مناسب برای این سن مهم است و اگر این مسئله به درستی انجام نشود کم‌کم نوجوانان در انتخاب لباس از فرهنگ اصیل ایرانی دور خواهند شد.

این طراح لباس تصریح کرد: برای طراحی لباس نوجوانان ما باید توجه کنیم که این قشر چه نوع لباسی دوست دارند تا آن را با عرف و چارچوب جامعه خود تطبیق داده و با در نظر گرفتن سلیقه نوجوانان و فرهنگ جامعه، لباس را طراحی کنیم و اجازه ندهیم که نوجوانان در لباس پوشیدن از فرهنگ خودمان دور شوند.

عزیزی با بیان اینکه در حال حاضر پوشش‌های گنگ در بین نوجوانان طرفداران زیادی دارد در صورتی که این نوع لباس‌ها اصلا در تاریخ و فرهنگ ما وجود ندارد و در بسیاری از کشورها نیز توسط خانوادها ترد شده و اجازه استفاده نمی‌دهند، ادامه داد: در وهله اول برای حل مشکل لباس قشر نوجوان، باید آسیب‌شناسی کنیم و منشا وجود این مشکل را بیابیم.

وی بیان کرد: در مرحله بعدی برای تهیه لباس مناسب برای نوجوانان، باید طراحان لباس با نوجوانان و سلیقه و خواسته‌های آن‌ها آشنا شوند و یک تحقیقی در بین نوجوانان انجام شود؛ به عنوان مثال با برگزاری یک نمایشگاه که نوجوانان حضور دارند، به لباس‌های مختلف امتیاز داده و به آشنایی و ارتباط‌گیری نوجوانان و طراحان لباس کمک می‌کند.

این طراح لباس با بیان اینکه اگر نوجوانان را بشناسیم و بدانیم که چه می‌خواهند قطعا به راحتی می‌توانیم راه‌حل برای طراحی لباس‌های مناسب نوجوانان بیابیم، خاطرنشان کرد: هر تبلیغی که تدریجی صورت گیرد ماندگار است. ما نباید انتظار داشته‌ باشیم که در چند ماه اول یا سال نخست به نتیجه عالی برسیم و اگر شروع به حل مشکل خود کنیم قطعا در چند سال آینده نتیجه خوبی خواهیم‌ گرفت.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب