خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش ابتلای کودکان قرقیز به آنفلوانزا

  • 27 مهر 1400 - 21:35
افزایش ابتلای کودکان قرقیز به آنفلوانزا
به گفته مقامات قرقیزستان، تعداد کودکان مبتلا به عفونت حاد تنفسی در «بیشکک» پایتخت این کشور به سرعت در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، به گفته دفتر بهداشت شهرداری پایتخت قرقیزستان، در ۱۰ ماه امسال در این کشور تقریباً ۵ هزار مورد عفونت حاد تنفسی ویروسی و آنفولانزا ثبت شده که ۲.۴ برابر بیشتر از مدت مشابه سال ۲۰۲۰ است و ۹۴ درصد موارد کودکان ۲ تا ۱۴ ساله را شامل می‌شود.

گفته می شود که فقط در شهر بیشکک، در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۷۰۰ بیمار در بیمارستان بستری شدند. بنابراین در جلسه امروز دفتر بهداشت شهرداری تصمیم گرفته شد که مراکز پزشکی چند مدت بدون تعطیلات کار خواهند کرد.

شایان ذکر است که افزایش اخیر شیوع آنفلوانزا در کودکان ناشی از شرایط آب و هوایی ،آغاز به کار مدارس و دانشکده ها و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است.

به گفته وزارت بهداشت هر ساله در دوره پاییز و زمستان شیوع آنفولانزا و سرماخوردگی افزایش می‌یابد. در اواسط پاییز، این امر با مقاومت بالای ویروس های تنفسی در دماهای پایین و کاهش دفاع بدن انسان در طول سرماخوردگی تسهیل می شود.

در این رابطه، وزارت بهداشت اعلام کردند که ۱۳۴ هزار دوز واکسن آنفلوانزا خریداری شده و به بیمارستان ها تحویل شده است.

 با این حال شهروندان علاقه کمتر به واکسن دارند، از جمله واکسن ضد کرونا. تا به امروز در سراسر کشور ۹۱۳ هزار و ۲۱۸ نفر با دوز اول ، ۶۹۲ هزار و ۶۹۶ نفر با دوز دوم واکسینه شدند.

وزارت بهداشت با توجه به وضعیت سلامتی کشور، از شهروندان خواسته تا  قوانین بهداشتی اولیه را رعایت کنند، زیرا قوانین مربوط به آنفولانزا، عفونت حاد تنفسی و COVID-19  یکسان است.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب