خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

۴۰ هزار مدرسه آموزش حضوری را آغاز کردند

  • 27 مهر 1400 - 20:49
۴۰ هزار مدرسه آموزش حضوری را آغاز کردند
وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: در حال حاضر ۴۰ هزار مدرسه در مهرماه فعالیت حضوری را در مطابق الگو در مناطق روستایی و عشایری و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش آغاز کرده و وارد فرآیند آموزش‌های حضوری شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در واکنش به یادداشت «بازگشایی مدارس فقط با شعار ممکن نیست/ آموزش و پرورش جزئیات بازگشایی را اعلام کند» که توسط «عباس فرجی» کارشناس مشاوره در مدارس نوشته شده بود

در این جوابیه آمده است:

الگوی بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با تمام جزئیات طی بخشنامه مورخ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است و تاکنون ۹۵ هزار مدرسه چک‌لیست‌های بهداشتی را به دلالت آمادگی برای بازگشایی حضوری تکمیل کرده‌اند و حدود ۵۵ هزار واحد آموزشی مجوز مربوطه را برای بازگشایی دریافت کرده‌اند.

در حال حاضر ۴۰ هزار مدرسه در مهرماه فعالیت حضوری را مطابق الگو در مناطق روستایی و عشایری و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش آغاز کرده و وارد فرآیند آموزش‌های حضوری شده‌اند.

چنانچه قدری در اخبار و رسانه‌ها یا در سطح مدارس دقت می‌شد ابعاد کار و عملی شدن فرایند بازگشایی برای نگارنده روشن می‌گشت.

پیش از این «علیرضا کمره‌ای» معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس گفته بود: آمارها مؤید آن است که برخی از مدارس مشمول بازگشایی، فعالیت خودشان را آغاز نکرده‌اند و فقط ۴۹ درصد مدارس کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای آموزش حضوری خود را آغاز کردند که انتظار می‌رفت ۱۰۰ درصد مدارس فعالیت‌های حضوری را آغاز می‌کردند. در مدارس دوره ابتدایی، در خوشبینانه‌ترین حالت کمتر از ۱۰ درصد مدارس توانسته‌اند دانش‌آموزان کلاس اول خود را به صورت حضوری به مدارس بیاورند.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب