خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

تزریق «مدرنا» در آمریکا برای نوجوانان به تاخیر افتاد

  • 26 مهر 1400 - 20:07
تزریق «مدرنا» در آمریکا برای نوجوانان به تاخیر افتاد
سازمان غذا و داروی آمریکا تزریق واکسن مدرنا برای نوجوانان را به تاخیر انداخت تا در مورد بروز عارضه ناشی از آن بررسی‌های بیشتری انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سازمان غذا و داروی آمریکا تزریق واکسن مدرنا برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله را به تاخیر انداخت.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، تاخیر در تصویب تزریق مدرنا به نوجوانان، به دلیل بروز عارضه التهاب قلبی بوده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در حال بررسی خطر ابتلا به این بیماری، میوکاردیت، در میان مردان جوان واکسینه شده با تزریق مدرنا به ویژه در مقایسه با واکسن فایزر است.

دو هفته پیش نیز موسسه بهداشت و رفاه فنلاند اعلام کرد، استفاده از واکسن کووید ۱۹ شرکت مدرنا برای مردان متولد ۱۹۹۱ و بعدا از آن، به دلیل گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می‌شود. سوئد و دانمارک نیز اعلام کردند که پس از گزارش بروز عوارض جانبی نادر مانند میوکاردیت (التهاب عضله قلب)، استفاده از واکسن کروناویروس این شرکت برای گروه های سنی جوان متوقف می شود؛ کشورهای اسکاندیناوی نیز این تصمیم را بر اساس یک تحقیق که شامل داده‌های فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک بوده اتخاذ کردند.

 مقامات بهداشتی کانادا نیز روزهای اخیر اعلام کردند داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد موارد گزارش شده عارضه نادر التهاب قلبی پس از تزریق واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر/بیو‌ان‌تک بوده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا، نهاد وابسته به وزارت بهداشت این کشور دو ماه پیش گزارشی را منتشر کرد که براساس آن  واکسن کووید ۱۹ مدرنا با افزایش خطر التهاب قلبی در مردان جوان مرتبط بود. این نهاد برچسب هشدار این عارضه را به واکسن‌های فایزر و مدرنا اضافه نموده است.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب