خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

راه‌اندازی خط ۱۵۷۰ برای رسیدگی به آسیب روحی دانش آموزان

  • 26 مهر 1400 - 14:00
راه‌اندازی خط ۱۵۷۰ برای رسیدگی به آسیب روحی دانش آموزان
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان سمنان از راه‌اندازی خط ۱۵۷۰ برای رسیدگی به آسیب روحی دانش آموزان استان خبر داد و گفت: پشتوانه و ضمانت اجرایی طرح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، علی اکبر عرب خراسانی ظهر یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل آموزش‌وپرورش سمنان ضمن بیان اینکه ۱۸ تا ۲۴ مهر به نام هفته سلامت و بهداشت روان نامگذاری شده است، ابراز داشت: با توجه به نقش سلامت روان در شکل‌گیری آینده نوجوانان خط ۱۵۷۰ برای رسیدگی به آسیب روحی دانش آموزان راه‌اندازی شده است.

وی بابیان اینکه خودکشی، مصرف مواد مخدر، خشونت، بزهکاری، آزار و سو استفاده جسمی و جنسی و غیره از موادی که باید طرف مقابل حتماً با این خط تماس بگیرند، افزود: انتظار می‌رود این سامانه بتواند نقش مؤثر در راستای ارتقای سلامت روان دانش آموزان و خانواده‌ها داشته باشد.

معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه واکنش سریع در فوریت‌های روانی اجتماعی از اهداف این طرح مطرح‌شده است، ابراز داشت: تلاش شد تا این سامانه امکان دسترسی به مراکز مشاوره را تسهیل و بتوان این خدمات را با به‌روز شدن روش‌های جدید یکپارچه‌سازی کند.

عرب خراسانی بابیان اینکه پشتوانه و ضمانت اجرایی طرح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان است، تصریح کرد: نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان یکی از مواردی که باید به آن توجه کافی داشت وجود ١٢۶ هزار دانش‌آموز استان سمنان از سوی دیگر می‌طلبد تا به این زیرساخت‌های مهم توجه شود.

وی افزود: با توجه به پاندومی کرونا حضور دانش آموزان در منزل باعث بروز آسیب‌های روانی به خانواده‌ها شده است که این سامانه می‌تواند راهکاری برای اقدام سریع رسیدگی به آسیب‌های روحی و روانی این قشر از جامعه باشد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب