خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

افتتاح ۹ باب کتابخانه در سطح استان همدان

  • 26 مهر 1400 - 13:56
افتتاح ۹ باب کتابخانه در سطح استان همدان
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: ۹ باب کتابخانه طی چند ماه اخیر در سطح استان افتتاح شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، عاطفه زارعی ظهر یکشنبه در انجمن کتابخانه های عمومی تویسرکان اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی در دوران کرونا نه تنها تعطیل نبودند بلکه با رویکردی جدید به ارائه خدمات پرداختند و پویایی خود را حفظ کردند و خوشبختانه ۹ باب کتابخانه در چند ماه اخیر در سطح استان افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار نفر در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همدان شرکت کرده‌اند، ادامه داد: زارعی بابیان اینکه نیروی انتظامی باید در کنار کتابخانه ها و پارک‌ها بیشتر حضور داشته باشند تا امنیت کودکان برقرار شود تاکید کرد: بعضی از کتابخانه های این شهرستان و تجهیزات آن قدیمی هستند که با رایزنی باید این مشکلات رفع شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تاکید کرد: با توجه به قدمت کتابخانه های شهرستان تویسرکان باید میدان و خیابان‌های بانام بزرگان و کتاب‌ها در این شهرستان نامگذاری نمائیم همچنین کسب رتبه برتر توسط کتابخانه تویسرکان در جشنواره دوستدار کتاب قابل تقدیر و تبلیغ است.

همچنین فرماندار شهرستان تویسرکان نیز در ادامه این مراسم از کتابداران به عنوان بازوان فرهنگی شهرستان نام برد و تصریح کرد: سال گذشته شاهد افتتاح کتابخانه در روستای سیدشهاب توسط بانک پاسارگاد بودیم و بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده در آینده نزدیک نیز این بانک در روستای اشترمل کتابخانه‌ای دیگر افتتاح خواهد کرد.

سیدرسول حسینی گفت: ۷ هزار نسخه کتاب توسط خیرین به کتابخانه های این شهرستان اهدا شده است و شهرداری باید نسبت به پرداخت نیم درصد کتابخانه ها اقدام کند.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب