خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

شروع پیک ششم ؛ افزایش ابتلای کودکان به کرونا در خراسان جنوبی

  • 26 مهر 1400 - 11:34
شروع پیک ششم ؛ افزایش ابتلای کودکان به کرونا در خراسان جنوبی
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به افزایش تدریجی موارد سرپایی و بستری در بیمارستان‌های استان، گفت: اگر این روند تداوم داشته باشد قطعا ما در مسیر شروع موج بعدی کرونا قرار خواهیم گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛محمد دهقانی، یکشنبه شب ۲۵ مهرماه در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره مراجعه کودکان به مراکز درمانی برخی شهرستان‌های استان با علائم گوارشی گفت: از دو هفته قبل به‌ تدریج شاهد افزایش مراجعه به مطب‌های متخصصان اطفال در برخی شهرستان‌ها با علائم تنفسی به‌خصوص علائم گوارشی بودیم که حدود ۱۰ تست کرونا از کسانی که با این علائم مراجعه کرده بودند به طور رسمی و مشخص مثبت شد.

وی با بیان اینکه این موضوع در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا مطرح و هشدار لازم داده شد، افزود: هفته گذشته شاهد افزایش تدریجی و مختصر مراجعه‌کنندگان هم سرپایی و هم بستری به بیمارستان‌های سطح استان بودیم که باعث شد استان خراسان جنوبی در زمره هفت استانی در کشور قرار بگیرد که افزایشی را در میزان بستری‌ها نشان می‌دهند.

دهقانی بیان کرد: امیدواریم این روند تداوم پیدا نکند ولی اگر تداوم داشته باشد قطعا ما در مسیر شروع موج بعدی بیماری قرار خواهیم گرفت که پیامدهای سختی را برای همه ما به دنبال خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه حدود ۵۴ درصد افرادی که به خاطر کرونا فوت می‌کنند، افرادی بودند که هیچ نوع واکسنی را دریافت نکردند، تصریح کرد: سایرین هم افرادی بودند که یک دُز یا دو دز را دریافت کردند اما عمدتا بیماری‌های زمینه‌ای داشتند یا افراد با سن بالا بودند که منجر به بروز فوت در آنها شده است.

دهقانی با بیان اینکه اغلب کسانی هم که خیلی بدحال می‌شوند افرادی هستند که ایمنی کامل ندارند یعنی واکسن نزدند یا دو دز واکسن را دریافت نکردند که ایمنی کامل در بدن آنها ایجاد شده باشد، اظهار کرد: به ندرت اتفاق می‌افتد که فرد سالمی با تزریق دو دز واکسن فوت کرده باشد؛ این به معنای عدم وجود آن نیست، اما بندرت داشتیم که افرادی بدون بیماری زمینه‌ای و با واکسیناسیون کامل فوت کنند؛ اغلب فوت‌شدگان افرادی هستند که اگر واکسن زدند یک دز بوده یا اینکه بیماری زمینه‌ای داشتند که باعث تشدید بیماری و فوت آنها شده است.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب