خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

ضرورت پیگیری مشکلات دختران بازمانده از تحصیل در هرمزگان

  • 26 مهر 1400 - 11:21
ضرورت پیگیری مشکلات دختران بازمانده از تحصیل در هرمزگان
استاندار هرمزگان بر لزوم بررسی دقیق آمار تعداد بازماندگان از تحصیل در استان هرمزگان و پیگیری رفع مشکلات دختران در این زمینه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛مهدی دوستی، صبح امروز (۲۶ مهرماه) در نشست تخصصی فعالین اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی حوزه زنان و خانواده استان هرمزگان، نقش زنان را در خانواده محوری و اساسی دانست و ضمن تأکید بر اینکه برگزاری این جلسات و هم‌اندیشی‌ها باید نتایج ملموس برای مردم در جامعه به همراه داشته باشد، به مسائل گسترده زنان اشاره کرد و اظهار کرد: باید مسائل اقشار مختلف زنان در استان هرمزگان به‌طور دقیق بررسی و برای آن راهکار مناسب در نظر گرفته و چاره‌اندیشی شود.

وی، نوع تربیت فرزندان در مهدکودک‌ها را یکی از دغدغه‌های مهم در راستای تربیت خوب نسل‌های بعدی دانست و ادامه داد: در خصوص شیوه‌های مناسب تربیت کودکان در مهدکودک‌ها باید همفکری داشته باشیم تا به نتایج خوبی برسیم و همچنین و باید نظارت جدی در این زمینه بر مهدهای کودک صورت گیرد.

استاندار هرمزگان در ادامه به فعالیت‌های اقتصادی زنان استان هرمزگان به‌ویژه در زمینه صنایع‌دستی اشاره کرد و افزود: ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی استان هرمزگان در مرکز کشور می‌تواند، معرف مهمی برای تولیدات صنایع‌دستی هرمزگان باشد که این مهم مورد بررسی قرار گیرد.

دوستی، توجه به درمان ناباروری را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: مراکز درمان ناباروری باید در شرق و غرب استان هرمزگان راه‌اندازی شود و در این خصوص پیگیری جدی توسط علوم پزشکی  صورت گیرد.

وی همچنین بر لزوم بررسی دقیق آمار تعداد بازماندگان از تحصیل در استان هرمزگان و پیگیری رفع مشکلات دختران در این زمینه تأکید کرد.

استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص دستیابی به پیشرفت توأم با عدالت، باید سرلوحه کار همه باشد، خاطرنشان کرد: تلاش جدی و همه‌جانبه ما ایجاد زیرساخت‌ها برای رسیدن به پیشرفت توأم با عدالت متوازن در همه مناطق استان هرمزگان خواهد بود.

دوستی بر لزوم توجه به نسبت عملیاتی شدن قوانین در جامعه به‌عنوان توسعه اجرایی تأکید و بیان کرد: باید همه توان خود را بگذاریم که ضریب اجرای قوانین افزایش یابد. برای تحقق این مهم نیازمند راه‌اندازی شبکه مردمی نظارت بر اجرای قوانین هستیم تا نظارت گسترده در این خصوص صورت گیرد.

استاندار هرمزگان همچنین با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد بازارهای جدید برای محصولات تولیدی، عنوان کرد: با توجه به همسایگی استان هرمزگان با کشورهای جنوب خلیج‌فارس، باید توجه ویژه‌ای به بازاریابی محصولات تولیدی استان، از طریق رایزن اقتصادی سفارتخانه‌های کشورمان در این منطقه صورت گیرد.

وی همچنین بر ضرورت استعدادیابی و تقویت ورزش پایه در استان تأکید کرد و افزود: این دو موضوع برای ما بسیار پراهمیت و موردتوجه است.

در این نشست نمایندگان اقشار مختلف بانوان ازجمله کانون زنان بازرگان اتاق بندرعباس، کارآفرینان، سازمان‌های مردم‌نهاد، گروه‌های سیاسی، فرهنگیان، سلامت ، آموزش و… دیدگاه‌ها، انتقادات و راهکارهای خود را ارائه کردند. همچنین مریم یگانه، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت زنان استان در ابعاد مختلف ارائه کرد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب