خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته «بزرگداشت پیوند اولیاء و مربیان»

  • 26 مهر 1400 - 10:58
پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته «بزرگداشت پیوند اولیاء و مربیان»
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی هفته «بزرگداشت پیوند اولیاء و مربیان» را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛در متن پیام علیرضا کاظمی آمده است: هفته بزرگداشت پیوند اولیاء و مربیان سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را به والدین عزیز، مربیان گرامی واعضای شوراهای انجمن اولیا و مربیان تبریک عرض می کنم و از همکاری، همراهی و تعامل مستمر شما عزیزان در عبور از شرایط خاص و سخت سال تحصیلی گذشته تشکر و قدردانی می‌کنم.

سال تحصیلی جدید را با شعار «تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت» آغاز کردیم، رمز موفقیت در عملیاتی کردن این شعار، مشارکت خانواده ها با آموزش وپرورش است، از این رو هفته بزرگداشت پیوند اولیاء و مربیان با شعار «همراهی اولیا، همکاری با مربیان» نامگذاری شده است.

همکاری و مشارکت تنگاتنگ خانواده با نظام آموزشی و همسویی وهمراهی والدین با معلمان به ویژه در دوران شیوع و استمرار بیماری کرونا موجب شد جریان تربیت با سرعت و کیفیت مناسبی تداوم یابد و به راه‌ها ی جدید، مسیرهای آموزشی نو و روش های مؤثری در امر تربیت دست یابیم و والدین عزیز با تبدیل خانه به کلاس درس و صبوری و متانت، یار و همراه معلمان شدند.

در ادامه این پیام آمده است: با همکاری انجمن‌های اولیاء و مربیان بخش مهمی از نیازهای آموزشی دانش آموزان مناطق محروم در تأمین تجهیزات و امکانات آموزشی مرتفع شد، برای شناسایی آسیبها وکاستیهای آموزش مجازی، نظرات مشورتی والدین را جمع آوری و نتایج آن را در برنامه ریزی ها اعمال کردیم، جلسات انجمن‌های اولیا و مربیان به صورت مجازی ادامه یافت و با اتکا به پشتیبانی و حمایت خانواده ها و نمایندگان آن ها در انجمن های اولیا ومربیان، توانستیم تا حدود زیادی کاستی های ناشی از تعطیلی مدارس و آموزش حضوری را تعدیل کنیم.

اکنون که در آستانه بازگشایی تدریجی مدارس هستیم، همکاران من از سطح ستاد تا مدرسه به طور شبانه روزی در تلاش هستند تا شرایط لازم را برای حضور تدریجی دانش آموزان در مدارس فراهم کنند.

واکسیناسیون معلمان و کادر اداری مدارس و مناطق تقریباً به اتمام رسیده و هم اکنون فرآیند واکسیناسیون دانش آموزان با سرعت بالا در حال انجام است، هم چنین تجهیز مدارس به امکانات بهداشتی و مواد ضدعفونی سرلوحه کار همه مدارس قرار دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این پیام تاکید کرده است: همانطور که بارها بیان شد اولویت وزارت آموزش و پرورش در بازگشاییی مدارس، حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان است، از آنجا که آسیب های روحی و روانی ناشی از تعطیلی مدارس بُعد دیگری از سلامت فرزندان مان را تهدید می کند، از والدین گرامی درخواست می کنم بیش از گذشته به یاری آموزش و پرورش بشتابند تا بتوانیم با همکاری و همفکری خانه و مدرسه زمینه های لازم برای رشد و شکوفایی کودکان و نوجوانان را فراهم آوریم.

به نمایندگی از مدیران مدارس، معلمان و تمامی همکاران فرهنگی از همراهی و یاری شما والدین گرامی و اعضای انجمن های اولیا و مربیان سپاسگزارم و امیدوارم که هفته پیوند امسال نقطه عطفی در ارتباط بین اولیا و مربیان باشد.

بدون هیچ تردیدی کودکان و نوجوانان سرمایه مشترک خانواده و آموزش و پرورش برای ساختن آینده این سرزمین هستند و هرگونه پیوند و همکاری که منجر به بهبود فرآیندها و حصول به اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت باشد، خجسته و مبارک است.

از درگاه خداوند متعال برای همه مردم کشورمان به ویژه دست اندرکاران امر سلامت، درمان و تربیت، سلامت و موفقیت آرزو می کنم.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب