خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
2
نماینده مردم گنبد در مجلس اظهارکرد؛

با این اختلاف فاحش حقوق معلمان و بازنشستگان فرهنگی با دیگر دستگاه ها، برای تربیت نسل های آتی باید نگران بود

  • 26 مهر 1400 - 10:10
با این اختلاف فاحش حقوق معلمان و بازنشستگان فرهنگی با دیگر دستگاه ها، برای تربیت نسل های آتی باید نگران بود
نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: با این اختلاف فاحش حقوق معلمان و بازنشستگان فرهنگی با دیگر دستگاه ها، برای تربیت نسل های آتی باید نگران بود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ امان قلیچ شادمهر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور و وزیران بیان کرد: مردمان سرخورده، مایوس، شاکی و خسته، امروز چشم به گفتمانی دوخته اند که واقعا تغییر را احساس و باور کنند که به عمل کار برآید.

وی افزود: حال که دولت سیزدهم با گفتمان تغییر در حول محورهای فسادستیزی و ناکارآمدی آمده است، در پی راهکارهای عملی برون رفت از این بحران باشد. کشوری با این وسعت و با این حجم از بحران های در هم تنیده و ترجمان آن در قالب هیات وزیران و بدنه بروکراتیک سرنوشتی ندارد جز تداوم جامعه ای که مانند تخته ای بر موج دریای متلاطم بی ثباتی و تکرار مکرر باز شدن فنر قیمت دلار و سود بانکی و افزایش قیمت ها تلاش کند.

نماینده مردم گنبد در مجلس شورای اسلام تاکید کرد: تا زمانی که تیغ تیز اصلاح بر مثلث قانون شدید و لازم، قدرت اجرایی قهار و قضاوت عادلانه بی گذشت نزدیک نشود هر نوع تلاشی برای مبارزه با فساد و ناکارآمدی نمایشی است و تا زمانی که تیر تیز آن بر منشاء و کانون اصلی تولیدِ درد، فساد و ناکارآمدی اصابت نکند و آنان را مجبور به عذرخواهی از ملت و پرداخت جرایم بسیار سنگین نکند، عملا دردی را دوا نمی کند.

شادمهر با اشاره به اینکه بستر و گلوگاه های فساد مشخص است، گفت: سازمان بازرسی، دادستانی کل کشور و دیوان با همکاری دولت و تصویب قوانین سختگیرانه، ریشه ها و بسترهای فساد را ریشه کن کنند. مساله نشناختن کانون های فساد و ناکارآمدی نیست، بلکه مساله فقدان جسارت لازم برای پرداختن هزینه های تغییر و خشکاندن ریشه های عفونت است.

وی افزود: البته اینها موضوعاتی هستند که مردمان کف خیابان هم می دانند و مسئولان و نمایندگان هم اذعان دارند، اما هیچ کسی نمی خواهد کاری انجام دهد. کارزار امنیت شغلی و تبعیض ها و تفاوت های بین حقوق و دستمزد اقشار مختلف به خصوص کارمندان عادی و معلمان به گونه ای است که انتظار خدمت شایسته داشتن از معلم یا کارمند بی اساس است.

نماینده مردم گنبد تاکید کرد: با این اختلاف فاحش حقوق معلمان و بازنشستگان فرهنگی با دیگر دستگاه ها برای تربیت نسل های آتی باید نگران بود.

شادمهر در ادامه تاکید کرد: این کارزار در هم تنیدگی مسائل و بحران ها مدیران لایق، کارآمد و انقلابی می خواهد که حداقل ایمان قلبی به تغییر و تحول داشته باشند.

وی در ادامه در  رابطه با استان گلستان و حوزه انتخابیه اش بیان کرد: در نگاه اجمالی استان گلستان از نظر میانگین قوت ها و برخورداری ها حداقل جزء ۱۰ استان برتر کشور است اما از نظر عملکردها، و خروجی ها به ویژه شاخص های کلان اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… جز ۳ استان آخر ایران هستیم که باید سوال کرد علت آن چیست؟

نماینده مردم گنبد در نطق خود همچنین درخصوص مشکلات حوزه انتخابیه اش از جمله مشکلات کشاورزان، دامداران، خشکسالی و بی آبی ابراز نگرانی کرد و خواستار توجه مسئولان به این مساله شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب