خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

سخنرانی تأثیرگذار کودک فلسطینی در کنفرانس بین المللی الجزایر

  • 25 مهر 1400 - 14:17
سخنرانی تأثیرگذار کودک فلسطینی در کنفرانس بین المللی الجزایر
کودک فلسطینی اهل قدس بر حق زندگی آزادانه کودکان فلسطینی در خاک خود تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، در کنفرانس بین المللی الجزایر سخنرانی تاثیرگذاری از کودک فلسطینی پخش شد.

متن سخنرانی به این شرح است: «من کودک فلسطینی اهل قدس، نماینده به چالش کشیدن و صلح هستم. نامم یوسف درویش است و ۹ سال دارم. در شهر قدس پایتخت ابدی قدس زندگی می‌کنم.

در برابر جهان فریاد برمی آورم و از همه جهان می‌خواهم که اجازه دهند مانند دیگر کودکان جهان در امنیت زندگی کنیم.
این حق من است که با آزادی و امنیت در شهر خود بازی کنم بی آن که در معرض اقدامات تروریستی شهرک نشینان قرار بگیرم؛ کسانی که در خیابان‌ها و محله‌های ما می‌گردند و برای واداشتن ما به کوچ، به ارعاب ما می‌پردازند.

این حق من است که بر اساس دستورات خداوند و نه رژیم اشغالگر، آیین‌های دینی را انجام دهم. ارتش رژیم اشغالگر و شهرک نشینان متعرض مقدسات دینی ما می‌شوند و نظامیان اشغالگر مساجد ما را می‌بندند.

این حق من است که در سطح علمی که دیگر کودکان جهان از آن برخوردار هستند، آموزش ببینم. این حق من است که با آزادی کامل، بدون هیچ ترسی، با دوستانم بازی کنم. این حق من است که به عنوان یک کودک فلسطینی اهل قدس، تابعیت وطن خود را به دست آورم. من کودک اهل قدس هیچ تابعیتی در جهان ندارم که حق مرا در زمینه وطنم ثابت کند.

رژیم اشغالگر قدس با ما به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی صاحبان خاک این منطقه نیستیم و حق ما برای زندگی در خاک خود را به رسمیت نمی‌شناسند. آن‌ها این حق باطل را برای خود قائل هستند که هر وقت بخواهند ما را از وطنمان اخراج کنند.

من به جهان می‌گویم خواهش می‌کنم به اشغالگران اجازه ندهید که مرا از خاک و منزل خود بیرون برانند. من فرزند این وطن هستم، مانند اجدادم در آن متولد شدم، در آن زندگی خواهم کرد و در آن از دنیا خواهم رفت.

عمر درختان زیتون در وطنم از عمر رژیم اشغالگر بیشتر است

بگذارید به درختان زیتونی بپردازم که اجدادم صد‌ها سال قبل در وطنم کاشتند. عمر درختان زیتون در وطنم بیش از دویست سال است. یعنی عمر آن از عمر رژیم اشغالگر بیشتر است. بگذارید در امنیت و صلح زندگی کنم. بگذارید از حق خود در زندگی همان طور برخوردار باشم که خود می‌خواهم، نه آنطور که رژیم اشغالگر ظالم می‌خواهد.

اشغالگران را از وطنم خارج کنید، زیرا این وطن من است و من صاحب حق و این خاک هستم. در پایان برای شهدای بی گناهمان عزت و جاودانگی و برای اسرای قهرمانمان پیروزی و آزادی را آرزو می‌کنم.»

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب