خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

راه‌های نظارت والدین بر فعالیت های آنلاین کودکان

  • 25 مهر 1400 - 13:59
راه‌های نظارت والدین بر فعالیت های آنلاین کودکان
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا راه‌های نظارت والدین بر فعالیت های آنلاین کودکان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا  به موضوع «نظارت اعضای خانواده بر نحوه فعالیت کودکان» اشاره و اظهار داشت: امروزه نظارت اعضای خانواده بر نحوه فعالیت کودکان یکی از لازمه‌های حضور آنان در فضای مجازی است چراکه عدم آگاهی کودک از این فضا می‌تواند آسیب‌ها و تهدیداتی را به همراه داشته باشد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به مدیریت زمان اشاره و تصریح کرد: بر روی میزان ساعات استفاده کودک از فضای مجازی نظارت داشته باشید.

وی گفت: در راستای جلوگیری از دیدن محتوای نامناسب توسط کودکان باید از نرم‌افزارها و ابزارهای کنترلی استفاده کرد تا کودک ناخواسته بامحتوای نامناسب مواجه نشود.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: والدین باید به کودک خود آموزش دهند تا در صورت دریافت پیام از سوی افراد غریبه قبل از هرگونه ارتباط موضوع را به آنها اطلاع دهد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به موضوع آسیب های روحی و روانی اشاره و خاطرنشان کرد: با کودکان خود ارتباط دوستانه برقرار کنید تا در صورت هرگونه مشکل و آسیبی در فضای مجازی موضوع را با شما در میان بگذارد.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب