خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

سوله شهید فخری زاده به کودکان کار اختصاص می یابد

  • 25 مهر 1400 - 9:48
سوله شهید فخری زاده به کودکان کار اختصاص می یابد
رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و جوانان شورای شهر کرج از تصویب لایحه‌ای درباره اختصاص سوله شهید فخری زاده به اداره بهزیستی با هدف آموزش کودکان کار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، حجت الاسلام علیرضا سعیدی اظهار داشت: ساماندهی و آموزش کودکان کار با توجه به اینکه این افراد یکی از اقشار بسیار آسیب پذیر و در معرض خطر جامعه به شمار می آیند، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

سعیدی، در عین حال وظیفه شهرداری را محدود به جمع آوری این کودکان از سطح شهر ذکر کرد و ادامه داد: ساماندهی و رسیدگی به کودکان کار، جزو وظایف اداره بهزیستی است.

وی با بیان اینکه بنا نداریم نگاه قلک‌وار به شهرداری را در شورای ششم، بسط و ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: از این پس در موضوعاتی مشابه، رویکرد مشارکتی را در پیش می گیریم.

این عضو شورای کرج تشریح کرد: به این معنا که اگر شهرداری زمین یا محیطی را در اختیار دستگاهی قرار دهد، دستگاه مربوطه موظف است ضمن اعلام برنامه ای که منطبق با اصول ما در کمیسیون فرهنگی و مدیریت شهری باشد، امکانات خود را نیز به اشتراک بگذارد.

سعیدی افزود: برای مثال در زمینه کودکان کار، شهرداری محل را در اختیار بهزیستی می گذارد و این اداره موظف است با به کارگیری مربیان و کادر مورد نیاز در طرح مشارکت کند.

لایحه قرارداد حق انتفاع سوله شهید فخری زاده برای کودکان خیابانی روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه در کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و جوانان شورای شهر کرج به تصویب رسید.

  • منبع : ایلنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب