خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

مراکز مجزا واکسیناسیون برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال

  • 25 مهر 1400 - 9:28
مراکز مجزا واکسیناسیون برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال
شهردار منطقه ۱۴ تهران از تجهیز و در اختیار گذاشتن امکانات مراکز واکسیناسیون کرونا برای شهروندان دارالمؤمنین تهران و تسریع روند واکسینه کردن شهروندان با اولویت اقشار خاص ازجمله دانش آموزان، آسیب دیدگان اجتماعی، توانیابان و کودکان کار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «محمد امین سالاری پور» شهردار منطقه ۱۴ تهران با بیان اینکه اجرای پویش جهادی واکسیناسیون شهروندان تهرانی با شعار «تهران دوباره جان می گیرد» در ارتقای کیفیت زندگی و تامین سلامت شهروندان تاثیر مثبت و موثری دارد، افزایش سرعت عبور از پیک پنجم کرونا، کاهش مرگ و میرها در مقایسه با سال گذشته و تشویق شهروندان به مشارکت با مدیریت شهری را از موضوعات قابل توجه در این پویش مردمی برشمرد.

سالاری پور به اقدامات منطقه برای واکسیناسیون شهروندان همسو با پویش جهادی تزریق ۳۰۰ هزار دوز واکسن، اشاره کرد و افزود: از ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ طرح تزریق واکسن در سوله بحران الزهرا (۶۰) واقع در بوستان زیتون آغاز و از ۲۸ اردیبهشت مجموعه ورزشی تختی واقع درمحدوده بزرگراه بسیج به عنوان مرکز واکسیناسیون خودرویی منطقه افتتاح و آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه ۸ سوله بحران به عنوان مرکز واکسیناسیون از ساعت ۸ تا ۲۰ آماده ارائه خدمات سلامت محور به شهروندان هستند، به فعالیت ۵ سرای محله و ۶ مرکز سیار نیز برای سهولت اجرای طرح و استمرار طرح واکسیناسیون شهروندان اشاره کرد.

به گفته شهردار منطقه طرح واکسیناسیون اقشار آسیب پذیر و کودکان کار، اسکان‌های کارگری، اتباع خارجی، افراد بی خانمان و مددجویان مراکز آسیب های اجتماعی منطقه نیز از ابتدای مهر آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۰ در فعالیت های سلامت محور تیم های سلامت یار منطقه قرار دارد.

سالاری پور همچنین به اختصاص ۳ مرکز مجزا در منطقه برای واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲ سال واقع در بلوار ابوذر، ورزشگاه فجر و خیابان ۱۷ شهریور اشاره کرد.

شهردار منطقه ۱۴ در پایان به فراهم شدن امکان تزریق واکسن در منزل شهروندان اشاره کرد و گفت: به منظور تسریع ایمنی درجامعه شهروندان بویژه معلولان و کم توانان جسمی و حرکتی و سالمندان می توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۳۷ اقدام کنند و یا با مراجعه به سامانه ثبت درخواست واکسیناسیون، در منزل  از خدمات سلامت محمور سامانه بهره مند شوند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب