خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

سپتامبر؛ مرگبارترین ماه کرونایی برای کودکان آمریکا

  • 24 مهر 1400 - 20:52
سپتامبر؛ مرگبارترین ماه کرونایی برای کودکان آمریکا
شبکه خبری ان.بی.سی.نیوز در گزارشی از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و مرگ و میر کودکان ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا پس از بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛در حالیکه کودکان خردسال بخش بسیار کمی از آمار مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را تشکیل می دادند، ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۹ مهر) بیشترین مبتلا و مرگ و میر را برای کودکان در آمریکا به دنبال داشت.

براساس آمارهای بدست آمده، شمار کودکان مبتلا به کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن در ماه سپتامبر در حالی بالا رفته است که دولت فدرال آمریکا برای تائید تزریق واکسن کووید -۱۹ به کودکان رده سنی ۵ تا ۱۱ سال خود را آماده می کند.

داده های آکادمی اطفال آمریکا (AAP) نشان می دهد که شمار مبتلایان کودک در ماه سپتامبر به اوج خود رسیده است، زیرا بسیاری از مدارس برای کلاس های حضوری در بحبوحه گسترش سویه دلتا در این کشور بازگشایی شده اند. در آمریکا از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون بیش از ۶ میلیون کودک به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بیش از ۱.۱ میلیون مورد جدید تنها متعلق به بازه زمانی ۳ تا ۳۰ سپتامبر سال جاری میلادی است.

آکادمی متخصصان اطفال آمریکا داده های بدست آمده را از ایالت های جداگانه دریافت کرده که تعاریف متفاوتی از “کودک” دارند. برخی شامل جوانان ۱۹ ساله و ویرجینیای غربی شامل افراد تا ۲۰ سال هم می باشد.

درحالیکه از همان آغاز همه گیری کرونا در دنیا، تعداد اندکی از کودکان خردسال مبتلا به کووید-۱۹ به شدت بیمار می شدند و یا جان خود را از دست می دادند، داده های هفتگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در کودکان زیر ۱۵ سال در سپتامبر به بالاترین حد خود رسیده و ۴۱ کودک از تاریخ ۴ سپتامبر تا ۲ اکتبر (۱۳ شهریور تا ۱۰ مهر) بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

داده های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری همچنین نشان می دهد که کودکان زیر ۱۲ سال کمتر از ۱ درصد از کل مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را از ژانویه ۲۰۲۰ (دی ۹۸) به خود اختصاص داده اند.

همزمان گفته می شود سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تزریق واکسن به کودکان خردسال را ممکن است ظرف چند هفته آینده تائید کند. دو شرکت داروسازی “فایزر” و “بیونتک” ۷ اکتبر (۱۵ مهر) از سازمان غذا و دارو مجوز استفاده اضطراری از واکسن را برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله درخواست کردند و یک کمیته مشورتی این نهاد فدرال در ۲۶ اکتبر (۴ آبان) تائید واکسن به این رده سنی را به بحث خواهد گذاشت.

از سوی دیگر کاخ سفید نیز به تمامی فرمانداران ایالت ها دستور داده است تا از ماه نوامبر آماده سازی برای واکسیناسیون کودکان را ایجاد کنند.

براساس بررسی های انجام گرفته، بیشترین جمعیت کودکان ۵ تا ۱۱ ساله مربوط به دو ایالت تگزاس و یوتا است که بالغ بر ۱۲ درصد جمعیت کودکان این رده سنی آمریکا را تشکیل می دهند.

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز ۵۷.۱ درصد کل جمعیت ایالات متحده در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده اند. از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون آمریکا با دارا بودن بیش از ۴۵ میلیون مبتلا و بالغ بر ۷۳۷ هزار جان باخته همچنان رده نخست را از نظر نرخ ابتلا و مرگ و میر کرونایی در جهان دارد.

  • منبع : ایرنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب