خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آیا واکسن آنفلوآنزا را در پاندمی کرونا تزریق کنیم؟

  • 24 مهر 1400 - 9:55
آیا واکسن آنفلوآنزا را در پاندمی کرونا تزریق کنیم؟
یک داروساز در خراسان جنوبی گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا قواعدی دارد که باید رعایت شود، اما توصیه ما این است که گروه‌های خطر حتما تزریق کنند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛فرزانه شمشیرگران  اظهار کرد: سال‌های قبل تر که پاندمی کرونا وجود نداشت، فقط احتمال ابتلای آنفلوآنزا در این فصل بود.

وی افزود: توصیه می‌کنیم حتماً همه افراد مخصوصاً افراد میانسال و افراد با سن پایین یعنی کودکان واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند چراکه در این افراد احتمال ابتلا به آنفلوآنزا و ابتلا به بیماری‌های دشوارتر بسیار محتمل است.

این داروساز ادامه داد: به همین علت است که از اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه تا اردیبهشت سال بعد که فصل شروع آنفلوآنزا است توصیه می‌شود که واکسن آنفلوآنزا حتماً تزریق شود؛ امسال و سال گذشته هم که پاندمی کرونا نیز وجود دارد، بهتر است که این واکسن تزریق شود و اکنون نیز با وجود تزریق واکسن کرونا می‌توانید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنید.

شمشیرگران با اشاره به واکسن‌های آنفلوآنزا تصریح کرد: در حال حاضر دو نوع واکسن هلندی و فرانسوی چهار ظرفیتی موجود است و باید حتما بروشور و اطلاعات واکسن را پیش از تزریق مطالعه کنیم.

وی با بیان اینکه واکسن هلندی چهار ظرفیتی برای کودکان زیر سه سال قابل تزریق نیست، افزود: اگر می‌خواهید واکسن چهار ظرفیتی برای کودکان زیر سه سال استفاده کنید، حتماً از واکسن فرانسوی چهار ظرفیتی تزریق کنید.

این داروسز یادآور شد: نحوه تزریق برای کودکان زیر ۹ سال به این ترتیب است که باید تا ۹ سال یک دز را تکرار و یادآوری برای آنها تزریق شود و این در صورتی است که بار اول است که واکسن می‌گیرند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب