خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
3

آقای رئیسی ! از وزیر وزارت خانه حیاتی آموزش و پرورش چه خبر ؟!

  • 22 مهر 1400 - 11:35
آقای رئیسی ! از وزیر وزارت خانه حیاتی آموزش و پرورش چه خبر ؟!
بر اساس شنیده ها ، به نظر می‌رسد که کم‌کم رئیس‌جمهور، گزینه مورد نظر خود را برای وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهد کرد و ان‌شاءالله فردی معرفی خواهد شد که هم آموزش و پرورش را بشناسد و هم توانمند برای فعالیت اجرایی باشد

خبرگزاری ایچنا ؛ بیش از دو ماه از آغاز به کار دولت دکتر رئیسی گذشته است . اعضای کابینه دولت جدید و شخص رئیس جمهور در این مدت نشان داده اند که عزم جدی برای حل مشکلات کشور به خصوص در حوزه اقتصادی دارند. اما در این میان انتقادی که به دولت و شخص رئیس جمهور مطرح بوده ، عدم معرفی وزیر برای وزارت خانه حساس و حیاتی آموزش و پرورش می باشد !

وزارت خانه ای که در طول سال های گذشته دچار بحران ها و مشکلات زیادی شده و نبود مدیریت دلسوز و متخصص باعث شده تا جامعه فرهنگیان کشور و دانش آموزان دچار مشکلات و ضرر های فراوانی گردند .

این روزها وزارت اموزش و پرورش در آستانه اتخاذ تصمیمات مهمی می باشد . دو سال است که مدارس کشور تعطیل بوده و حال پس یک وقفه طولانی مدت آموزشی قرار است در شرایطی که هنوز کرونا ریشه کن نشده ، کلاس های حضوری از آبان ماه راه اندازی گردد . از سوی دیگر کشور با بحران کمبود معلم مواجه هست و بر اساس برخی گزارشات رقم این کمبود بیش از ۲۰۰ هزار معلم می باشد !

مشکلات کارنامه سبزها ، فارغ التحصیلان متخصصی که می توانند در این شرایط بحرانی آموزش و پرورش بخشی از این کمبود را حل نمایند ، مشکلات معلمان حق التدریسی و صد ها مشکل دیگر قطعا با حضور سرپرست مدیریت و به سرانجام نخواهد رسید و نیازمند حضور یک وزیر مقتدر و با سابقه ی موفق در این حوزه می باشد .

عدم معرفی وزیر پیشنهادی در شرایطی که سایر وزرا در حال چیدمان ساختار مدیریتی وزارت خانه های خود هستند ، صدای نمایندگان مجلس را هم در آورده است .

ابراهیم عزیزی نماینده مجلس شورای اسلامی روز گذشته در بخشی از اظهارات خود در صحن علنی مجلس گفت : بدون شک نیاز است به وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه ای شود. بنابراین از رئیس جمهور درخواست می کنیم هرچه سریع تر موضوع تعیین وزیر برای این وزارتخانه را تعیین تکلیف کند چرا که تاخیر در معرفی وزیر مشکلاتی را برای فرهنگیان و مدارس به همراه دارد.

همچنین عبدالله ایزدپناه دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی هم در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی  مجلس گفت: اهمیت وزارت آموزش و پرورش و جایگاه رفیع آن بر کسی پوشیده نیست انتظار می رود رئیس جمهور هرچه سریعتر تکلیف وزیر آموزش و پرورش را معین کرده و این وزارت خانه را از وضعیت کنونی نجات دهد.

وی گفت: انتظار می رود در بحث رتبه بندی معلمان هرچه سریعتر اقدامات لازم صورت گیرد. تعین تکلیف وضعیت معلمان خق التدریسی پیش دبستانی و نهضت سوادآموزی از دیگر مطالباتی است که باید با جدیت دنبال شود.

بر اساس شنیده ها ، به نظر می‌رسد که کم‌کم رئیس‌جمهور، گزینه مورد نظر خود را برای وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهد کرد و ان‌شاءالله فردی معرفی خواهد شد که هم آموزش و پرورش را بشناسد و هم توانمند برای فعالیت اجرایی باشد. به عقیده کارشناسان وزیر آینده باید جدای آشنایی به حوزه آموزشی کشور ، در حوزه اقتصادی هم صاحب نظر باشد تا بتوانند مشکلات مالی این وزارت خانه را به خوبی حل نماید .

در خبرها از حمید رضا حاجی بابایی تا پیشنمازی و طیب صحرایی و حتی چند مدیر زن این وزارت خانه به عنوان گزینه های پیشنهادی مطرح شده است . در این بین حتی اسامی دیگری هم دیده می شود که سابقه نه چندان مناسبی در اموزش و پرورش دارند ، اما رایزنی در تلاش هستند خود را به صندلی این وزارت خانه نزدیک کنند . در وزارت آموزش و پرورش کم نیستند افرادی که از مدارس روستایی تدریس را آغاز کرده و پله پله بالا آمدند و در سمت‌هایی چون کارشناسی، معاونت، مدیرکلی و حتی معاون وزیر فعالیت کردند. اما در بررسی‌ها نام‌های گزینه پیشنهادی آموزش و پرورش نام‌هایی دیده می‌شود که هیچگاه طعم دلچسب تدریس در مدرسه را نچشیدند؛ آن هم در مدارس روستایی و عشایری.

 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب