خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

چاپ سوم مجموعه‌داستان نوجوانِ «ستاره»

  • 22 مهر 1400 - 10:43
چاپ سوم مجموعه‌داستان نوجوانِ «ستاره»
مجموعه‌داستان نوجوانِ «ستاره» نوشته حسین بازپور توسط انتشارات کتاب هرمز به چاپ سوم رسید.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، مجموعه‌داستان نوجوانِ «ستاره» نوشته حسین بازپور به‌تازگی توسط انتشارات کتاب هرمز به چاپ سوم رسیده است. چاپ اول این‌کتاب سال ۹۶ و چاپ دومش سال ۹۹ عرضه شد و حالا نسخه‌های چاپ سومش راهی بازار نشر شده‌اند.

این‌کتاب دربرگیرنده ۷ داستان کوتاه برای نوجوانان گروه سنی ج است که موضوع این‌داستان‌ها، مسائل اجتماعی و اخلاقی است. «ستاره» اولین‌کتاب حوزه نوجوان حسین بازپور نویسنده دهه‌هشتادی است که می‌گوید در آن، در کنار ساخت و پرداخت به داستان و استفاده‌ از عناصر قصه‌نویسی، در تلاش بوده مسائلی را که امروزه کمی کم‌رنگ‌تر شده‌اند، در داستان‌ها بیان کند؛ مسائلی چون احترام به پدر و مادر، رفتارهای نیکو، اخلاق پسندیده و گفتار مناسب.

بازپور می‌گوید کشمکش و جذابیت داستان‌ها برای گروه سنی نوجوان در اولویت اول قرار دارد، یعنی باید بسیار زیبا و جذب‌کننده برای این گروه سنی بنویسیم، و کم‌کم اندیشه‌ خود را در داستان‌ها پیاده کنیم. مشکلات زیادی نویسندگان نوجوان و جوان دارند، از جمله عدم آشنایی بسیاری‌ از ناشرین کشوری با این گروه و عدم بستن قرارداد با نوجوانان و جوانان. هزینه‌های چاپ و نشر کتاب بسیار بالا است و کاغذ گران. ازجمله دلایل کم‌کاری‌ نویسندگان و شاعران نوجوان و جوان، همین مشکلاتی‌ است که در حوزه‌ نشر وجود دارد.

چاپ سوم این‌کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب