خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
5
ایچنا گزارش می دهد؛

بهره‌مندی ۲۰۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبد غذایی کمیته امداد

  • 21 مهر 1400 - 17:33
بهره‌مندی ۲۰۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبد غذایی کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش‌ماهه نخست امسال ۲۰۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبد غذایی این نهاد بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛قباد مبشری با اشاره به خدمات هدفمند این نهاد برای گروه‌های مختلف نیازمندان، افزود: در شش‌ماهه نخست امسال دو هزار کودک نیازمند زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از این نهاد سبد غذایی دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه هزینه سبدهای غذایی اهداشده به کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال در سال جاری ۸۰۰ میلیون تومان بوده است، اظهار کرد: این کودکان با همکاری مراکز بهداشتی شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: : کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی و حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهادشده از  طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می‌شود.
مبشری تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش‌ماهه، کودکان بهبودیافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و کودکان جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.
وی عنوان کرد: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد، به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند نیز تعلق می‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اهداء سبد غذایی به ۱۳۰۰ مادر باردار خبر داد و خاطرنشان کرد: در این خصوص ۵۲۰ میلیون تومان در سال جاری هزینه شده است.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مبشری بیان کرد: خیران نیکوکار می‌توانند با حمایت از طرح هم‌سفره کمیته امداد، در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال مشارکت کنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب