خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

تلاش برای حساس شدن جامعه نسبت به وضعیت کودکان خاص

  • 21 مهر 1400 - 12:06
تلاش برای حساس شدن جامعه نسبت به وضعیت کودکان خاص
مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران گفت: تلاش داریم در هفته کودک هم جامعه را نسبت به کودکان و به خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای آنها شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سید مالک حسینی مدیر عامل این سازمان در حاشیه برگزاری «جشنواره بادبادک ها» گفت: هر سال در ۱۶ مهر که با روز ملی کودک مصادف است، برای کودکان بزرگداشت و برنامه‌هایی با هدف توجه بیشتر مدیریت شهری به بچه‌ها یا برای آگاه سازی عمومی نسبت به «حق کودک بر شهر» برگزار می‌شود.

وی افزود: کودکان سرمایه‌های کشور و اداره کنندگان جامعه در آینده هستند. اگر آنها دوره کودکی خوبی نداشته باشند، در آینده خروجی‌های خوبی نخواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: ماموریت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بیشتر مربوط به کودکان کم برخوردار اعم از کودکان کار، آسیب دیده و در معرض آسیب است، اما ما همواره تلاش کردیم این کودکان را مانند دیگر کودکان شهر ببینیم.

حسینی ادامه داد: برنامه‌هایی که در این هفته تدارک دیده شد با همین رویکرد بود. برنامه اصلی با عنوان «جشنواره بادبادک ها» امروز در بوستان ولایت برگزار شد و از تمام مناطق تهران بیش از ۵۰۰ کودک میهمان ما بودند. این جشنواره یک کار مشارکتی و گروهی است که کودکان علاوه بر تجربه حضور چند ساعت شاد و مفرح در کنار یکدیگر می‌توانند در کنار هم بازی‌ها، سرگرمی‌ها و نقاشی‌های زیبایی را خلق کنند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بادبادک‌ها و تمامی برنامه‌های هفته ملی کودک در تمام مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار می‌شود، گفت: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برنامه‌هایی را به طور مشترک به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرده است، اما سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی به طور خاص روی کودکان کمتر برخوردار، آسیب دیده و کار تمرکز دارد.

حسینی عنوان کرد: یکی از برنامه‌ها و تجربه‌های موفق ما تحت عنوان «پیک امید» که در نوروز آن را تجربه کردیم و در هفته کودک هم آن را دنبال می‌کنیم، حضور یک سیستم پرتابل در مناطق است که به طور سیار و در یک خودرو در مناطق مختلف حضور پیدا می‌کند. توسط پیک امید برنامه‌های تفریحی و فرهنگی متفاوتی برای بچه‌ها اجرا می‌شود.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در پایان تصریح کرد: تلاش داریم در این هفته هم جامعه را نسبت به موضوع کودکان و به خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای این آنها شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب