خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

دو هزار نیروی پلیس انگلیس متهم به آزار جنسی

  • 20 مهر 1400 - 22:15
دو هزار نیروی پلیس انگلیس متهم به آزار جنسی
روزنامه دیلی میرور نوشت حدود دو هزار نفر از کارکنان پلیس انگلیس، در چهار سال گذشته، مرتکب آزار جنسی شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ روزنامه دیلی میرور نوشت حدود دو هزار نفر از کارکنان پلیس انگلیس، در چهار سال گذشته، مرتکب آزار جنسی شده اند.
روزنامه دیلی میرور نوشت آمار تکان دهنده درباره جرایم آزار جنسی کارکنان نیروی پلیس انگلیس، یک ماه پس از آن منتشر می‌شود که حکم کوین کوزنز (Wayne Couzens)، افسر پلیس انگلیس به جرم قتل دختری به نام سارا اورارد (Sarah Everard)، صادر شد.
ماه گذشته، وین کوزنز، افسر پلیس انگلیس، به جرم ربودن، تجاوز جنسی و قتل سارا اورارد، به زندان ابد محکوم شد. اسفند ماه پارسال، کوین کوزنز، سارا اورارد (Sarah Everard) را پس از ربودن، تجاوز و قتل، سوزانده بود.
به نوشته روزنامه دیلی میرور، حدود دو هزار نفر از نیرو‌های پلیس انگلیس در ۴ سال گذشته، به آزار جنسی مردم متهم شده اند که شامل مواردی همچون آزار جنسی کودکان و تجاوز جنسی می‌شود.
به نوشته دیلی میرور، این اتهامات، همه نیرو‌های پلیس انگلیس، از درجه داران جز، افسران تا فرماندهان واحد‌ها را در ۳۹ یگان پلیس در سراسر این کشور در بر می‌گیرد.
در این آمار که براساس قانون آزاد سازی اطلاعات به دست آمده، مواردی همچون ۳۷۰ آزار جنسی، حدود ۱۰۰ تجاوز جنسی و ۱۸ مورد ازار جنسی کودکان ذکر شده است؛ روزنامه دیلی میرور به نقل از برنامه مستند دیسپچز (Dispatches) گزارش شبکه ۴ تلویزیون انگلیس نوشت ۸ درصد از این اتهام ها، به اخراج نیرو‌های پلیس منجر شده است.
به نوشته روزنامه دیلی میرور، این آمار پس از آن منتشر می‌شود که ماه گذشته، حکم یکی از افسران مجرم پلیس انگلیس صادر شد. پس از این که وین کوزنز (Wayne Couzens)، افسر پلیس انگلیس، به جرم ربودن، تجاوز جنسی و قتل سارا اورارد (Sarah Everard)، به زندان ابد محکوم شد، اکنون گستردگی فساد در نیروی پلیس این کشور بیش‌تر آشکار می‌شود. روزنامه دیلی میل نوشت پارم ساندهو (Parm Sandhu)، از فرماندهان پیشین نیروی پلیس انگلیس گفته است با توجه به قتل سارا اورارد به دست یک افسر پلیس، لازم است تک تک نیروی انسانی در پلیس این کشور، دوباره بررسی شود.
وی افزوده: اعتماد عمومی به پلیس انگلیس، به ویژه در میان دختران و زنان کم شده است و نیروی پلیس موظف است این اعتماد را بازگرداند.
وین کوزنز، افسر پیشین پلیس انگلیس که در زمان قتل، از ماموران پلیس حفاظت از سفارت آمریکا در لندن بود، سارا اورارد را که از منزل دوستش باز می‌گشت، به بهانه نقض مقررات کرونایی، سوار خودرویی که از قبل کرایه کرده بود کرد، پس از بردن به یک منطقه خلوت و تجاوز به این دختر جوان، او را خفه کرد و جنازه وی را به آتش کشید.
پلیس انگلیس پس از آشکار شدن این جنایت، وی را از این نیرو اخراج کرد. روزنامه گاردین به نقل از گزارش سازمان “سرشماری قتل زن” (Femicide Census) در انگلیس نوشت از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون، دستکم ۱۵ زن در انگلیس، به دست افسران پلیس این کشور کشته شده اند. به نوشته گاردین، افسران قاتل انگلیس هم از میان بازنشستگان نیروی پلیس و هم افسران مشغول کار بوده اند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب