خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

آقا تهرانی: قرار به فیلترینگ نیست

  • 20 مهر 1400 - 21:44
آقا تهرانی: قرار به فیلترینگ نیست
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره فضاسازی‌های رسانه‌ای علیه طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: قرار به فیلترینگ نیست.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛آقای مرتضی آقاتهرانی  در حاشیه جلسه شورای عالی فضای مجازی درباره انتشار مطالبی در مورد این طرح با اشاره به اینکه برخی از این مطالب خلاف واقع و برخی تعبیر وارونه‌ای از مصاحبه‌های انجام شده است تصریح کرد: هدف این طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی است؛ ممکن است با پلتفرم‌ها در برخی از مسائل برخورد شود. مثلا اگر گوگل برخی از برنامه‌ها را تعطیل کرد شما می‌خواهید چه کنید؟ یا اگر مالی را از کسی بردارند چه کار می‌توان کرد؟ باید مردم بتوانند به جایی مراجعه کنند.
وی افزود: این همه شغل در این فضا هست اگر برای همه این‌ها یک مرتبه مشکلی بوجود بیاید چه می‌شود کرد؟ ما می‌خواهیم این اتفاقات رخ ندهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما می‌خواهیم مردم مان احساس امنیت کنند؛ این را قول می‌دهیم؛ اما الان کاری می‌کنند که انگار نمایندگان مردم برای مردم قابل اعتماد نیستند.
وی با اشاره به اینکه خبر‌های غیرموثق بسیاری در فضای مجازی شنیده می‌شود اظهار داشت: من همین حرف‌ها را گفته بودم؛ ما واقعا به فکر مردم هستیم. من گفته بودم قرار است یک کمیسیون مشترک راه بیفتد، اما در خبر‌ها حرف‌های نویی را مطرح کردند که یا از سر بی اطلاعی است و یا خدای نکرده غرض دارند.
این نماینده مجلس با اعلام اینکه کمیسیون مشترک با حضور ۲۳ نفر از متخصصین تشکیل شده است اظهار داشت: من خبر تشکیل کمیسیون را داده بودم و یکشنبه گذشته کمیسیون تشکیل شد و بنا شده است که فعالیت هایش را شروع بکند. من در این کمیسیون نه کاندیدا شدم و نه عضو خواهم بود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با گلایه از انتشار خبر‌های غیرواقعی در فضای مجازی گفت: گاهی گفته می‌شود مجلس مخالف مردم است؛ اما من گفتم اگر ما چیزی را یقین نکنیم پایش نمی‌ایستیم. باید متخصصین صحبت هایشان را مطرح کنند و وقتی به چیزی یقینی رسیدیم به آن رای خواهیم داد؛ آیا این خلاف مردم است؟
آقای آقا تهرانی با اشاره به اینکه اگر ما به این نتیجه رسیدیم که طرحی به نفع مردم است به آن عمل می‌کنیم افزود: الان اگر در فضای مجازی موضوع بندی صورت بگیرد و اینترنت برای دانشجویان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان با سرعت بیشتر و فضای بهتر برنامه داشته باشد آیا بد است یا خوب؟ ما به دنبال این نیستیم که بخواهیم فیلتر کنیم یا ببندیم و این اصلا وظیفه ما نیست.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مردم به مجلس اعتماد کنند اظهار داشت: مردم از پایه‌های نظام ما هستند و جای نگرانی برای مردم نیست.
وی با اشاره به برخی گمانه زنی‌ها درباره اینکه طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی پشت در‌های بسته بررسی خواهد شد اظهار داشت: من پیشنهاد دادم که جلسات بررسی این طرح (کمیسیون ویژه) عین جلسات علنی از رادیو پخش شود و مردم گوش بدهند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب