خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

شکایت موسسه انگلیسی حفاظت از حقوق دیجیتال کودکان

  • 20 مهر 1400 - 12:16
شکایت موسسه انگلیسی حفاظت از حقوق دیجیتال کودکان
موسسه خیریه حقوق دیجیتال کودکان در انگلیس، غول‌های فناوری از جمله اینستاگرام، اسنپ‌چت، توییتر و تیک‌تاک را مورد اتهام قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، موسسه خیریه حقوق دیجیتال کودکان در انگلیس «۵Rights» که متخصص حفاظت از حقوق دیجیتال کودکان در انگلیس است، غول‌های فناوری از جمله اینستاگرام، اسنپ‌چت، توییتر و تیک‌تاک را مورد اتهام قرار داده است.

این موسسه از ده‌ها شرکت بزرگ فناوری بدلیل اینکه فضایی ناامن در اینترنت برای کودکان ایجاد کرده‌اند شکایت کرده و با شکایتی که در دفتر کمیسر اطلاعات (ICO) ثبت شد، شرکت‌های بزرگ فناوری را متهم کرد که به‌طور سیستماتیک کودکان را در اینترنت به خطر می‌اندازند.

شرکت‌هایی این مؤسسه خیریه آنها را مورداتهام قرار داده، شامل پلتفرم‌های کمتر شناخته شده مانند Omegle  ،Monkey و Kik نیز می‌شود که کودکان را با ترفندهایی تشویق به اشتراک‌گذاری تصاویر و مطالب می‌کند.

در مدارک جمع‌آوری‌شده آمده است که اپلیکیشن‌های تلفن همراه منتشرشده توسط این پلتفرم‌ها دارای گزینه‌هایی هستند که کودکان را تشویق می‌کنند موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارند یا با افراد غریبه ویدئوچت برقرار کنند که درنهایت منجر به آسیب به کودک می‌شود.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب